Hokejové soutěže na Strakonicku se už naplno rozběhly

Přehraj video
Okresní hokejové soutěže, kterých se účastní celkem dvacet týmů, jsou v plném proudu. Tato sezóna přináší několik novinek.
Pouze šest celků, tedy o jednoho méně než vloni, má okresní hokejový přebor, kterého se účastní po třech týmech ze Strakonicka a sousedního Klatovska. Chybí poslední vítěz, mužstvo Nové Vísky, takže na led za strakonickou část nastupují Diorit, Drahonice a Katovice, zatímco z Plzeňského kraje jsou Horažďovice, Sušice a Luby. Po dvou kolech, která týmy odehrály do naší uzávěrky, se zatím nejvíce dařilo Dioritu, jenž jako jediný nepřišel o body a měl vysoce aktivní skóre 13 : 4.
Naopak se nezměnil počet účastníků okresní soutěže. Na čtrnáct mužstev ze Strakonicka, Písecka a Prachaticka, která hrají dvoukolově systémem každý s každým, tak čeká pořádná porce zápasů. Za obhajobou loňského prvenství důrazně vykročil strakonický SportBike, který vyhrál všech pět úvodních utkání.
Každopádně se diváci v případě okresního přeboru i okresní soutěže mají na co těšit. A k vidění tu zcela jistě budou rovněž kvalitní individuální výkony. „Řada hráčů, kteří hráli krajský přebor i vyšší soutěže, pokračuje u nás v okresním přeboru i v okresní soutěži, takže kvalita těchto soutěží je velmi dobrá,“ uvedl Pavel Kouba, sekretář okresního svazu ledního hokeje.
Výrazná novinka se týká rozhodčích. Sportovně technická komise totiž pro letošek zavedla hodnocení arbitrů ze strany jednotlivých mužstev. Po zápase tak každý rozhodčí dostane známku od jedničky do trojky a podle toho vznikne jejich výkonnostní tabulka. „Tato změna by měla přispět ke kvalitě rozhodčích. To znamená, že jestliže se rozhodčí v průběhu soutěže bude objevovat na konci seznamu, měl by na sobě sám začít pracovat,“ dodal Pavel Kouba.
(bob)