Nejlepší Strakoňák v plavání je Ondřej Šejvl

Na řadě je sport a s ním i výsledky plaveckých závodů Zlatý fez, které tradičně pořádá oddíl plavání při TJ Fezko Strakonice. Konaly se 2. června a zúčastnilo se jich více než dvě stovky dětí a mládeže. Nejmladšímu závodníkovi bylo pět let. V kategorii nejmladších závodníků byl z našich nejúspěšnější Aleš Michalko se 2 zlatými medailemi a Hanka Manová se stříbrem. Hlavní závody 800 metrů volným způsobem muži a 400 metrů ženy se plavou o Strakonický Zlatý FEZ. Letos získal FEZ Petr Dvořák ze Slavie Plzeň v čase 9 minut 29 vteřin a Míša Špillerováz oddílu plaváníČB v čase 4 minuty 52 vteřin. Absolutním vítězem v závodě o cenu města byl Martin Šimáček z Jiskry Domažlice. Vyhlašovala se také kategorie nejlepší „Strakoňák“, tento titul vybojoval Ondřej Šejvl. (mav)