Nová pátrací hra pomáhá poznávat zajímavosti Strakonic


Chcete smysluplně strávit volný čas a dozvědět se spoustu zajímavých informací? Vyzkoušejte questingovou neboli pátrací hru nazvanou Strakonická šifra, kterou v uplynulém školním roce připravilo dětské zastupitelstvo.
Způsob, jak se do této hry zapojit, je snadný. Zájemci si v Městském informačním centru na Velkém náměstí nebo v areálu strakonického hradu vyzvednou hrací kartu. Ta slouží jako netradiční průvodce zajímavými místy ve Strakonicích, která přibližuje prostřednictvím veršů. Účastníci pátračky vedeni textem pak hledají správné odpovědi na položené otázky. Za vyluštění šifrované tajenky úspěšní hráči nakonec obdrží malou odměnu. Členové dětského zastupitelstva, kterým příprava hry trvala několik měsíců, vycházeli z toho, že lidé dnes touží po hravějším způsobu poznávání, než je pouhé čtení turistického průvodce. „Dětští zastupitelé přistupovali k práci velmi aktivně, hlavně skládání básniček je velmi bavilo,“ uvedla Martina Dubová z Městského úřadu Strakonice.
O tom, že se hra strakonickým dětem povedla, svědčí dosavadní zájem veřejnosti. Například během necelých čtrnácti dnů si hrací plán v Městském informačním centru vyzvedla více než stovka lidí. Šlo třeba o vedoucí letních táborů, ale i o rodiče s dětmi. „Přišel k nám do infocentra tatínek s ratolestmi a chtěl je nějak zabavit, protože sám už byl trochu unavený. Dali jsme mu hned dvě šifry pro děti a on si s nimi trasu prošel. Za dvě hodinky byl zpátky, odpočinutý, nadšený, i děti byly nadšené, když dostaly část pokladu…,“ řekl Jakub Hubáček, pracovník Městského informačního centra Strakonice.
Questingová hra má na dvoukilometrové trase čtrnáct zastavení – například v různých částech hradu, u kostela sv. Markéty, na Velkém i Palackého náměstí, u lávky přes Otavu či na Podskalí. Není fyzicky náročná a s ohledem na terén ji lze provozovat v průběhu celého roku. Navíc má mnohostranné využití. „Předpokládáme, že s nástupem nového školního roku se do Strakonické šifry zapojí žáci a učitelé základních škol, kteří mohou pojmout Strakonickou šifru i jako netradiční formu výuky,“ dodala Martina Dubová. (bob)