Okresním přeborníkem v ledním hokeji se staly Katovice


Drama až do posledního chvíle. Takový byl letošní ročník okresního přeboru v ledním hokeji. Z prvenství se nakonec radoval tým TJ Sokol Katovice.
Nejvyšší hokejová soutěž na Strakonicku měla tentokrát velmi vyrovnaný průběh. Už několik kol před koncem sice bylo zřejmé, že o titul se utká trojice týmů z Katovic, Cehnic a Horažďovic, ale o držiteli poháru pro vítěze rozhodly až závěrečné zápasy. Nejprve totiž Katovice nevyužily první „mečbol“ a v utkání, z něhož jsou naše záběry, poněkud překvapivě prohrály s Horažďovicemi 2 : 4. Cehnický a horažďovický tým se proto k leaderu soutěže dotáhl na rozdíl jediného bodu. Jenže v posledním kole okresního přeboru už svěřenci zkušeného trenéra Václava Křivance z Katovic nezaváhali, Sušici deklasovali v poměru 11 : 2 a mohli slavit. V zápase o druhou a třetí příčku Horažďovice udolaly Cehnice až na samostatné nájezdy. Z okresního titulu se Katovičtí radovali po čtyřech letech. „Každopádně na tomto úspěchu má největší podíl trenér Václav Křivanec, který přišel z HC Strakonice a se svými zkušenostmi soutěž dotáhl do vítězného konce. Za to jsme samozřejmě všichni rádi,“ uvedl Milan Krejčí, předseda TJ Sokol Katovice.
Vedle zkušeného kouče, jenž v minulosti Strakonice přivedl k několika titulům krajského přeborníka, se katovické mužstvo mohlo opřít i o borce, kteří si právě pod Křivancem zahráli vyšší soutěž. Byli to například kapitán Hodánek, Binder nebo Vinš, jenž v závěru sezóny přišel na výpomoc z Vimperka. Také za další týmy však nastupovali hráči, kteří mají zkušenosti z krajské či dokonce II. ligy – kromě jiných Řehoř, Kašpar, Jílek nebo Košatka, takže herní úroveň okresního přeboru byla neobvykle vysoká. I z tohoto důvodu se vedení soutěže rozhodlo, že bude nekompromisně trestat brutální a zákeřné fauly „Naše snaha byla taková, abychom zachovali čistotu hry a aby se hrálo pro radost ze hry a vyvarovali jsme se zbytečným zraněním. Takže pokud někdy došlo k tomu, že byly uloženy vyšší tresty a řešilo se to na disciplinární komisi, tak jsme přistupovali k poměrně vysokým sankcím, abychom dali jasně najevo, že máme zájem, aby se hrálo v kamarádském duchu a nikoliv aby docházelo ke zraněním,“ vysvětlil Josef Štrébl, předseda Sportovně technické komise Okresního svazu ledního hokeje Strakonice. (bob)