Pólistky chtějí hrát o další zlato

Obhájit loňský titul mistryň České republiky. To je hlavní cíl vodních pólistek Fezka Strakonice. Největším soupeřem jim letos zřejmě bude družstvo Hradce Králové.
Svěřenkyně trenéra Tomáše Javůrka se svým fanouškům naposledy představily v polovině února, když je v bazénu na Křemelce čekal dvojzápas proti ambicióznímu týmu z východních Čech. V prvním utkání strakonické ženy nezaváhaly a Hradec Králové přestřílely v poměru 19 : 12. Odveta, z níž jsou naše záběry, však byla podstatně vyrovnanější. Jihočešky měly velmi špatný vstup do zápasu a po první čtvrtině prohrávaly 0 : 4. Pak sice postupně začaly dotahovat, aby tři minuty před koncem vyrovnaly, ale po další zbytečné ztrátě míče padl rozhodující gól na 6 : 7 do jejich sítě. Trenér Javůrek proto nemohl být spokojen. „Problém jsem viděl hlavně v tom, že holky byly absolutně bez pohybu, neplavaly, selhala střelba a vůbec celkový výkon byl špatný s množstvím chyb,“ upřesnil Tomáš Javůrek.
Za obzvlášť nepovedený považuje druhý zápas s Hradcem Králové rovněž Lucie Votavová, česká reprezentantka, která ve strakonickém týmu působí na pozici centra. Současně však upozorňuje, že soupeř má svou kvalitu. „Mají dobrého centra a dobrou obranu. A taky umí střílet z dálky,“ dodala Lucie.
Navzdory poslednímu zaváhání a určitému omlazení kádru je reálné, aby strakonický tým letos mistrovský titul obhájil. Do konce základní části nejvyšší domácí soutěže zbývají ještě tři kola včetně odvetných zápasů v Hradci Králové, kde chce Javůrkův tým bodovou ztrátu smazat a opět se dostat na čelo průběžné tabulky. Finálová část plánovaná na červen by pak měla s definitivní platností určit medailisty. Ovšem i trenér Javůrek si je velmi dobře vědom, že papírové předpoklady jsou jedna věc, ale samotné zápasy může ovlivnit řada faktorů. Například psychika, a to zvlášť v ženském sportu. „Každé z děvčat je jiné, na každé platí něco jiného. Upřímně - představoval jsem si trénování ženského družstva jednodušší,“ dodal trenér Javůrek. (bob)