Pěvecký sbor Fere Angeli zahájil jubilejní sezónu

Přehraj video
Na prahu jubilejní desáté sezóny stojí dětský pěvecký sbor Fere Angeli, který působí při Základní umělecké škole Strakonice. Prvním z tradičních vrcholů sezóny bude prosincový vánoční koncert.
Dětský pěvecký sbor vznikl ve Strakonicích v roce 2002 a jméno Fere Angeli, což v překladu znamená „téměř andělé“, dostal o čtyři léta později. Sbor se pod vedením Marcely Mikové ve své kategorii postupně vypracoval mezi nejlepší pěvecká tělesa u nás a vedle řady domácích úspěchů získal ocenění rovněž na mezinárodních soutěžích. V poslední době Fere Angeli vždy na počátku sezóny absolvují víkendové soustředění ve Střelských Hošticích. Sbormistryně Marcela Miková vysvětluje, že jde především o intenzivní přípravu na blížící se vánoční koncert, který bude 13. prosince. Ve Strakonicích se totiž Fere Angeli scházejí pouze jedenkrát týdně na půldruhé hodiny, zatímco v Hošticích mají k dispozici mnohem delší čas. „Má to obrovský význam, protože na soustředění s námi jede naše hlasová poradkyně, která se dětem věnuje a musím říct, že když se vracíme ze soustředění, je zpěv sboru o padesát procent lepší než před odjezdem. Je to opravdu velký skok,“ uvedla Marcela Miková, vedoucí sboru Fere Angeli.
V současné době tvoří sbor 54 dětí ve věku od 9 do 15 let, vedle toho ještě patnáct mladších dětí navštěvuje pěveckou přípravku. Činnost Fere Angeli samozřejmě nekončí vánočním koncertem. Sbor, který má v repertoáru české lidovky, písně novodobých skladatelů, africké tradicionály a renesanční polyfonie, se už po předvánočním vystoupení začne připravovat na jarní soutěže. „A potom na začátku června chystáme velký samostatný koncert k desátému výročí vzniku souboru,“ dodala sbormistryně Marcela Miková. (bob)