Přehled nejdůležitějších sportovních událostí v roce 2007

Redaktor: Robert Malota

V následujícím příspěvku se ještě ohlédneme za děním v roce 2007. Přinášíme totiž přehled nejdůležitějších sportovních událostí na Strakonicku.

+ Okresním přeborníkem v ledním hokeji se stal tým Sokola Radomyšl. V patnácti zápasech pouze jedenkrát prohrál. Do Radomyšle se okresní titul vrátil po sedmadvaceti letech. Výbornou formu potvrdili radomyšlští hokejisté rovněž vítězstvím v pohárové soutěži.

+ Desetigólovou prohrou ve Žďáru nad Sázavou se s II. ligou rozloučili hokejisté HC Strakonice. Ve skupině Střed nakonec obsadili poslední - dvanáctou příčku. I když se v minulém ročníku z II. ligy nesestupovalo, Strakonice vzhledem k finančním problémům soutěž opustily a tým na podzim začal hrát krajský přebor.

+ Strakonické basketbalistky se po další nepříliš vydařené sezóně udržely v 1. lize. Čtyřzápasová série existenčních utkání s Olomoucí ukázala, že jihočeský tým má sice mladší ale i kvalitnější kádr než Moravanky.

+ Suverénním způsobem dospěly vodní pólistky Fezka Strakonice k obhajobě mistrovského titulu. Svého soupeře z Hradce Králové přehrály 3 : 0 na zápasy. Dařilo se i mužům, kteří zlaté medaile získali už potřetí za sebou.

+ Celkově osmou příčku vybojovali fotbalisté SK Strakonice 1908 v minulém ročníku divize. Podle prezidenta klubu Michala Káníka se rok po sestupu ze III. ligy podařilo splnit výkonnostní cíl, kterým bylo umístění v klidném středu tabulky.

+ Slušný standard si v minulé sezóně drželi strakoničtí házenkáři a házenkářky hrající II. ligu. Muži celkově skončili na šestém místě, když doplatili na nevyrovnané výkony. Ženám na konci jarní části patřila třetí pozice a nebýt dvou porážek v úplném závěru soutěže, mohlo být jejich postavení ještě lepší.

+ Strakonickým plavcům po letech útlumu zřejmě nastávají lepší časy. Svědčí o tom i plavecké závody Strakonický fez 2007, které se ve sportovním areálu Na Křemelce konaly po více než patnácti letech. Ve Strakonicích se na startovní bloky postavilo 140 závodníků z celých Čech.

+ Sportovní výkon, který byl zapsán do knihy českých rekordů, předvedla na konci července skupina sedmi parašutistů ze Strakonic, Prahy a Českých Budějovic. Od rozednění do západu slunce, tedy v průběhu více než patnácti hodin, zvládli nad strakonickým letištěm celkově 225 seskoků.

+ Do povědomí strakonické veřejnosti se stále více dostával jezdecký sport. Potvrdil to i další závod českého skokového poháru 2007. Osmý díl pohárového seriálu během prvního srpnového víkendu navštívily bezmála tři tisíce příznivců parkúrového skákání.

+ Sto jedenáct borců, od nejmenších dětí až po atletické matadory, se vydalo na trasu XIII. ročníku Strakonického běhu, který tradičně startuje 21. srpna v 18 hodin. Na trati měl nakonec nejvíce sil Pascal Sarwat z Tanzánie, který cílovou čáru proťal v čase 16 minut a 17 vteřin.

+ V listopadu loňského roku si kuželkáři TJ Fezko Strakonice připomněli 60 let existence svého oddílu. K narozeninám si dali zmodernizovanou budovu kuželkárny se čtyřmi dráhami. Celý hrací prostor byl rozšířený o 4,5 metru a kompletně zastřešený.

+ Druhý listopadový víkend ve Strakonicích opět cvičila legenda světového karate - Japonec Kancho Hirokazu Kanazawa. Držitel 10. danu vedl mezinárodní seminář karate – do. Dvoudenní akce byla zakončena zkouškami na mistrovský stupeň – černý pás.

+ Zřejmě vůbec nejlepší týmový stolní tenis v historii tohoto sportu ve Strakonicích předváděli na podzim mladí hráči ČZ. Například po jedenácti odehraných kolech byli na třetím místě s minimálním odstupem za vedoucím duem týmů.