Rekonstrukce zimního stadiónu začne se zpožděním


Zhruba s půlročním zpožděním oproti původnímu plánu začne rekonstrukce zimního stadiónu ve Strakonicích, která se týká požárních předpisů. Tato časová prodleva by však na průběh hokejové sezóny neměla mít nepříznivý vliv.
Pokud jde o splnění současných protipožárních norem, zimní stadion na Křemelce po více než pětatřiceti letech provozu vyžaduje nezbytnou modernizaci. Část potřebných úprav provedli zaměstnanci Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení. Rekonstrukci vzduchotechniky, nouzového osvětlení a elektrických rozvodů však musí zajistit odborná firma. Město už v polovině roku na tuto akci ze svého rozpočtu vyčlenilo částku 5,4 milionu korun, s vítěznou společností se však nakonec nedohodlo a výběrové řízení tedy opakuje. „Teď je vypsáno výběrové řízení, z jeho účastníků se vybere vítězná firma. Ostatní budou mít lhůtu na odvolání a jakmile bude podepsaná smlouva s dodavatelem, mohou začít práce,“ uvedl Pavel Mareš, ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Strakonice.
Původně měly být rekonstrukční práce ukončeny v říjnu, vzhledem k okolnostem bude tento termín posunutý zřejmě až do jara 2015. Mezitím zimní stadion podle jasně stanovených podmínek funguje v provizorním režimu, který zajišťuje, že se ve Strakonicích stále může hrát hokej, a to i s diváckou podporou. Takový postup vnímá pozitivně vedení hokejového klubu HC Strakonice. V opačném případě by totiž hokejová družstva musela buď předčasně ukončit sezónu, nebo by strakoničtí hráči museli hledat azyl v některém z okolních měst. „Finančně by to pro nás bylo značně zatěžující. V případě první varianty by došlo na pokuty. A pokud jde o druhé řešení, museli bychom zajistit dojíždění na tréninky a na zápasy do Sušice, což by byla taky dražší varianta než současný stav,“ upřesnil Luboš Narkos, předseda HC Strakonice. (bob)