Součástí tenisových oslav byl i Davis cup


Neobvykle pestrou oslavu narozenin svého klubu připravili na druhou srpnovou neděli strakoničtí tenisté. Šedesát let existence tenisového areálu na Sídlišti si připomněli atraktivním programem, v němž nechyběla ani ukázka slavné trofeje.
Hlavním lákadlem tenisových oslav ve Strakonicích byl bezesporu originál Davis cupu, který je už dva roky v držení mužského týmu České republiky. Takzvanou Salátovou mísu, o niž na kurtech celého světa více než století bojují nejlepší tenisté planety, na jih Čech přivezli rozloženou ve čtyřech bednách. Po sestavení všech dílů váží cenná trofej sto pět kilogramů a každý z návštěvníků si ji mohl zblízka prohlédnout a případně se s ní i vyfotografovat. „Bylo to velké lákadlo i pro lidi, kteří přímo s tenisem nepřicházejí pravidelně do styku,“ uvedl Libor Volf, předseda Tenisového klubu Strakonice.
Tenisový den se ovšem neomezil jen na vystavení slavné trofeje, kterou do Strakonic doprovodili prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka a nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil. Návštěvníci areálu, kterých bylo kolem čtyř stovek, si kromě jiného mohli také vyzkoušet, jak rychlý mají servis, k dispozici bylo tenisové poradenství, ukázky vyplétání raket a křtilo se i nové logo tenisového klubu. Z hlediska budoucnosti strakonického tenisu je zejména důležité, že cestu k bílému sportu si zde v posledních letech nachází stále více dětí. „Zájemců z řad dětí, které by chtěly hrát tenis, je opravdu hodně. Proto si myslím, že strakonický tenis má budoucnost,“ dodal Libor Volf.
(bob)