Start měli hokejisté dobrý, pak ztráceli body


Výborný začátek, ale potom nevyrovnané výkony. Tak by se dal charakterizovat dosavadní průběh krajské ligy z pohledu hokejistů HC Strakonice.
Do konce října odehráli svěřenci trenéra Pavla Hejla sedm zápasů. Na úvod porazili Vimperk, rozstříleli 9 : 2 Soběslav a nejtěsnějším poměrem udolali Hlubokou. Jenže pak přišla nečekaná porážka v Humpolci a domácí prohra s Českým Krumlovem na nájezdy. Vzápětí si Strakoničtí napravili reputaci, když i v oslabené sestavě v Českých Budějovicích sebrali body ambiciózním hokejistům David servisu. Ale poté na Křemelce v sousedském derby nestačili na Písek a prohráli 1 : 3. Právě tento zápas zřetelně odhalil současné největší slabiny mužstva, které patří k nejmladším v celé soutěži. „Děláme hodně chyb v obraně. Nedokážeme si vyhovět,. Nedokážeme si pořádně přihrát. Takže tohle jsou asi chyby, které zatím rozhodují,“ upřesnil Jakub Myslivec, brankář HC Strakonice.
„Nemůžeme vyhrávat na jeden gól. My se na každou branku hrozně nadřeme. Chybí nám ještě dva útočníci, kteří by uměli zakončit. To je asi největší naše slabina,“ dodal trenér Pavel Hejl.
Až na nepovedené utkání v Humpolci, kdy se však nedařilo celému mužstvu, jsou zatím oporou týmu gólmani. Protože Roman Špiler, dlouholetá jednička týmu, zatím z pracovních důvodů nechytal, jeho roli převzal Jakub Myslivec. Ve vítězném utkání s David servisem ale výborný výkon podal i jednadvacetiletý David Havelec. „Já si myslím, že máme tři vyrovnané gólmany. A bude otázka, kdo půjde chytat. Ale zatím je Kuba jasná jednička,“ zdůraznil trenér Hejl.
Nadprůměrné výkony gólmanů jsou základem týmového úspěchu i do budoucna. Strakonický celek se sice od počátku sezóny pohybuje v lepší polovině tabulky, ale papírově silnější mužstva přicházejí na řadu teprve v průběhu listopadu. Přesto gólmanská jednička HC Strakonice věří, že i navzdory kvalitním soupeřům se jeho tým do play-off probojuje. „Šanci bychom mít měli. Kluci makají,“ řekl Jakub Myslivec.
„Na to je ještě brzy. Máme nedohrané první kolo a bude otázka, jak to bude po vánocích. Další soupeři se teprve sehrávají, takže si myslím, že se všechno zlomí až ve druhém kole,“ uvedl trenér Pavel Hejl. (bob)