Strakoničtí házenkáři nestačili v poháru na extraligovou Plzeň

Cesta strakonických házenkářů Českým pohárem skončila. Svěřenci trenéra Miroslava Vávry v osmifinále soutěže narazili na extraligovou Plzeň a po vyrovnaném prvním poločase prohráli 21 : 29. Strakonice před téměř třemi stovkami diváků ve zcela zaplněné obloukové hale drželi s favorizovaným soupeřem krok téměř dvě třetiny zápasu. Ještě ve 37. minutě vedli 16:15, ale Plzeň dokázala za čtyři minuty otočit na 16:20 a svůj náskok postupně navýšila až na osmibrankový rozdíl. Výborně fyzicky vybavení hosté hráli rychlou kombinační házenou. Dostali sice třináct dvouminutových trestů, tři žluté a jednu červenou kartu, ale Strakoničtí toho nedokázali příliš využít. Nejlepším střelcem domácích byl David Zbíral se sedmi brankami, Martin Mošovský dal pět a Filip Moravec čtyři góly. (bob)