Strakoničtí hokejisté hattrick v krajském přeboru nezískali

Přehraj video
I když k tomu nechybělo mnoho, strakoničtí hokejisté se potřetí za sebou krajským přeborníkem nestali. Tentokrát byly nad jejich síly Božetice. Hokejisté HC Strakonice do letošního play-off vstupovali ze druhého místa po základní části soutěže. Ve čtvrtfinále se po vyrovnaných bojích nejprve vypořádali s béčkem Tábora, vzápětí doma deklasovali Veselí nad Lužnicí, aby pak po brance v nastavení na ledě soupeře rychle proklouzli až do finále, kde je po roce opět čekaly Božetice. Jenže zatímco vloni Strakoničtí svého soupeře jednoznačně přehráli v poměru 7 : 1 a 8 : 0, tentokrát to byl zcela jiný protivník – navíc posílený o několik borců nedávno ještě druholigového Milevska.
„Hamerle, Šedivý, Novotný – to byla jejich první lajna, která i v Milevsku hrála prim. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Také jsme mohli posílit, ale nechtěli jsme do sestavy moc sahat, chtěli jsme to odehrát s těmi, kteří odehráli celou sezónu,“ dodal trenér HC Strakonice Václav Křivanec.
První finálový zápas na Křemelce nabídl velmi vyrovnané utkání. A přestože mu chyběly góly, o dramatické situace nebyla nouze. Největší šanci na skórování měli domácí ve 48. minutě, ale Kadlec trestné střílení neproměnil. V prodloužení pak Strakonice dvakrát hrály přesilovku, jenže namísto premiérového gólu samy po nenápadné akci dvě a půl minuty před koncem inkasovaly. „Samozřejmě jsme chtěli v prvním zápase s Božeticemi uspět, ale utkání skončilo bezbrankovou remízou. V prodloužení je to vabank a když padne gól, nedá se vyrovnat, nedá se s tím už nic dělat,“ posteskl si Václav Křivanec.
V odvetě, která se hrála na milevském zimním stadiónu, drželi svěřenci Václava Křivance v čele s výborným gólmanem Špilerem dlouhou dobu naději na návrat finálové série ještě jednou na Křemelku. Strakonice vedly 1 : 0, ale v poslední půlminutě druhé třetiny božetický tým skóre dvěma slepenými góly otočil. V závěrečné části hry pak Božetice přidaly ještě dvě branky a o krajském přeborníkovi nebylo pochyb. Podle trenéra Křivance ve finálové sérii rozhodlo několik faktorů: Božetice odehrály oba zápasy na čtyři útoky a měly tudíž více sil. Na druhé straně Strakonickým odešla střelecká forma. „Určité situace byly vyřešeny hůře než by měly být a pak tu byl vynikající brankář. Obdivuji Petříka, který ve 45 letech, byl skutečnou jedničkou…,“ dodal Václav Křivanec. (bob)