Strakoničtí hokejisté v krajské lize dohráli

Letošní sezóna pro strakonické hokejisty skončila. V semifinále play-off krajské ligy nestačili na českobudějovický David servis. Dramatický boj nabídlo semifinálové klání vyřazovací části krajské ligy mezi hokejisty HC Strakonice a David servisu České Budějovice. Strakonické mužstvo sice v předchozím kole jednoznačně přehrálo Božetice, David servis však má letos k dispozici elitní řadu hokejistů s extraligovými zkušenostmi Rob – Štrba - Suchánek.
Třízápasová série těchto soupeřů byla plná zvratů, o čemž svědčí i fakt, že nikdy nezvítězilo to mužstvo, které vstřelilo úvodní branku. V prvním utkání na domácím ledě už Strakonice prohrávaly 1 : 4, ale nakonec zvítězily 5 : 4. Při odvetě v Českých Budějovicích naopak svěřenci trenéra Křivance vedli 3 : 1, jenže David servisu se podařilo otočit na 4 : 3. Rozhodující utkání, jež na Křemelce vidělo rekordních 1400 diváků, se téměř dvě třetiny vyvíjelo lépe pro domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Závěrečnou část hry však zcela ovládli hosté, skóre otočili na 4 : 2 a mohli se radovat z postupu do finále krajské ligy. „Zasloužili si vyhrát, protože hráli podle mého názoru kolektivnější hokej a víc bojovali,“ uvedl Richard Pitel, kapitán HC Strakonice.
Trenér Václav Křivanec připomněl, že kontaktní gól soupeře na konci druhé třetiny padl v oslabení a že i v závěrečné třetině se strakoničtí hráči nechali často a zbytečně vylučovat. Padl dokonce i jeden trest do konce utkání a jeden pětiminutový trest ve hře. „Tento zápas jsme si prohráli jenom vlastní nekázní. Já si myslím, že kdybychom hráli v pěti, tak ten zápas jsme vyhráli. A za tím si stojím,“ řekl Václav Křivanec, trenér HC Strakonice. (bob)