Strakoničtí krasobruslaři se při exhibici vydali na cestu kolem světa


Již počtvrté nacvičili strakoničtí krasobruslaři vánoční lední show, tentokrát na téma Cesta kolem světa. Uskutečnila se v čase adventním, 8. prosince na zimním stadionu ve Strakonicích.
Diváci se na strakonickém zimním stadionu vydali s malými i velkými krasobruslaři na více než hodinovou cestu do nejrůznějších států a světadílů. Kromě České republiky navštívili Rakousko, Jihoafrickou republiku, Japonsko, Antarktidu, Rusko, Švédsko, Kubu, Indii a Spojené státy. Krasobruslaři z každého světadílu, z každého státu předvedli ukázku tance, který je nejlépe charakterizuje.
Připravit takovou lední show jistě nebylo jednoduché, zvláště když na ni mnoho času nebývá. „Nacvičovali jsme ji poměrně krátkou dobu na to, jak náročné to je, nacvičovali jsme ji měsíc s tím, že posledních čtrnáct dní velice intenzivně,“ potvrdila hlavní trenérka strakonického krasobruslařského oddílu Ivana Andrejičová. Děti podle trenérů ale vánoční vystoupení připravují s chutí. Je to zkrátka něco jiného než každodenní tréninkový dril – ať již v tzv. suché přípravě nebo v baletu.
Krasobruslení je velmi náročný sport a show pro děti znamená určité odlehčení a svým způsobem relaxaci. „Každá show má úplně jiné téma. Letos paní trenérka zvolila cestu kolem světa a dětičky se na ni určitě moc těšily. Měli s tím hodně práce, ale myslím, že se jim to vydařilo,“ řekla po představení divačka Dáša Kůrková.
Krasobruslařský oddíl ve Strakonicích vznikl v roce 2009 a v současné době má 21 děvčat ve věku od čtyř do dvanácti let. V oddíle mají 15 závodnic – zbytek jsou menší děti, které se na svou závodní kariéru teprve připravují. „Máme tady pár holčiček, které se účastní nejvyšší soutěže, což je Český pohár, a momentálně bojujeme o nominaci na mistrovství světa. Zatím se nám to daří, nechci to zakřiknout, máme dobře našlápnuto, tak snad se to povede,“ dodala ještě Ivana Andrejičová.
Mezi závodnicemi byla také devítiletá Aneta Zwettlerová, která začala s bruslením ve svých čtyřech letech, což je ideální začátek v tomto sportu. „V béčku jsem vyhrávala, ale teď když jezdím na velký závody, tak bývám tak patnáctá,“ poznamenala skromně. (puč)