Strakonické házenkářky vybojovaly bronz


Druholigové strakonické házenkářky vybojovaly bronzové medaile. Družstvo, které vede trenérka Eva Krausová, za celou sezónu v domácí hale ani jednou neprohrálo a navíc mělo výborný závěr soutěže.
Když házenkářky HBC Strakonice v posledním zápase před vlastním publikem rozstřílely Ledeč nad Sázavou 34 : 23, bylo zřejmé, že třetí příčku v konečném pořadí tohoto ligového ročníku jim už nikdo nevezme – bez ohledu na závěrečné utkání v Ústí nad Labem. Jihočeský celek, který se ještě na začátku jara pohyboval v polovině tabulky, totiž od 16. kola nenašel přemožitele a na vítězné vlně si dojel pro bronz. „Určitě jsme spokojeny. Vzhledem k tomu, jak sezóna probíhala, tak si myslím, že třetí místo je velmi krásné,“ uvedla Veronika Mozolíková, hráčka HBC Strakonice 1921. A trenérka Eva Krausová dodala: „Musím říct, že už jsem s medailí příliš nepočítala, ale poslední zápasy se vyvinuly tak dobře, že třetí místo skutečně považuji za úspěch.“
Zatímco na podzim podával strakonický tým kolísavé výkony, ve druhé půlce soutěže to už bylo podstatně lepší. Ve 14. kole porazil silné Pardubice, vzápětí jen těsně prohrál s pozdějším vítězem z Českých Budějovic, a pak už následovala zmíněná vítězná série. „Obecně řečeno - v posledních zápasech skutečně šlapala obrana, tým se postupně sehrával, zapadaly do něj mladé hráčky … a na konci sezóny už kolečka do sebe zapadla a celý stroj začal pracovat dobře,“ potvrdila trenérka Krausová.
„Naše přednosti byly určitě v rychlém útoku, když se dařilo, tak i ve velmi kvalitní obraně a když občas vyšla střelba z dálky od spojek, tak i střelba z dálky. A hlavně gólmanky nás hodně držely,“ zdůraznila Veronika Mozolíková.
Velmi důležitý byl i psychologický faktor. Zkušenější hráčky se postupně sžívaly s novými členkami ženského družstva, a i když to nebylo vždy bez problémů, „týmová chemie“ přece jen začala fungovat. „Začátky byly těžší, ale teď už jsme skvělá parta,“ ujistila Veronika Mozolíková.
Třetí místo je pro ženy HBC Strakonice za daných okolností poněkud překvapivým úspěchem, ale jak naznačilo letošní jaro, nemuselo by zůstat jen u něj. Ještě důležitější však je, že pramen, z něhož strakonická házená čerpá novou krev, stále nevysychá… „V dorostenkách je několik hráček, které v letošním roce ještě nemohou za ženy startovat. Od příštího roku to ale možné bude. Budeme tedy posíleny ještě o několik hráček a i mezi nimi jsou dívky, které se do budoucna jeví poměrně slušně,“ dodala trenérka Eva Krausová.
(bob)