Strakonickými ulicemi běžely více než dvě stovky atletů

Již podvacáté se na trať vedoucí strakonickými ulicemi vydali účastníci Běhu městem. Sportovní akce, která se koná vždy 21. srpna, opět přilákala desítky běžců všech věkových kategorií.
Pro vyznavače zdravého pohybu byl připraven 3 300 metrů dlouhý okruh vedoucí kolem hradu přes lávku, Rennerovy sady, Velké i Palackého náměstí a ulicí Na Ohradě zpět k hradnímu areálu. Zatímco žáci, dorostenci a příchozí ženy i muži měli před sebou jedno kolo, účastníci hlavního závodu běželi okruhy dva. Nejrychlejší byl nakonec český reprezentant v orientačním běhu Jan Procházka, který závodí za SK Praga. Svým pronásledovatelům utekl ve druhém kole při stoupání k Rennerovým sadům a cílovou pásku proťal v čase 21:28 minut. „My v orientačním běhu běháme i po městech. A letos mi to docela jde. Byl jsem osmý na mistrovství světa ve sprintu, který se koná právě ve městech. Takže na tuto trať jsem si věřil, protože byla hodně křivolaká a byly tam i kopce se spoustou zatáček. To bylo to, co jsem nakonec využil oproti ostatním klukům, kteří se připravují spíše atleticky,“ vysvětlil Jan Procházka, vítěz 20. ročníku Běhu městem Strakonice.
S průběhem závodu byl spokojený i jeho organizátor František Kouba. Na start se totiž postavily více než dvě stovky atletů všech věkových kategorií. Dvojnásob potěšitelné přitom je, že se této akce zúčastnila i řada lidí, kteří běhají pouze rekreačně. „Musíme tady mít jak atletickou špičku tak i rekreační běžce. A právě jim děkuji, protože ani bez nich by nebyly závody,“ dodal František Kouba. (bob)