Tanečníci za sebou mají skvělou sezónu


Strakonické RM Dance studio pod vedením Radky Novákové a Martiny Vondráčkové přivezlo z republikové soutěže nejvyšší ocenění. Malí tanečníci se z regionálního kola v Jindřichově Hradci probojovali na mistrovství České republiky tanečních skupin roku 2014, kde excelovali v kategoriích Mini a Děti. “Letošní sezona byla velice úspěšná. Vyhráli jsme titul mistrů České republiky a vicemistrů České republiky, což se nám povedlo úplně poprvé. V předminulé sezoně jsme na mistrovství republiky byli druzí, ale první ještě nikdy,” řekla Strakonické televizi potěšená trenérka Martina Vondráčková.
Strakoničtí tanečníci ve věku od šesti do osmi let se stali mistry republiky za výborně zvládnutou choreografii "Farmář našel ženu". Byla mezi nimi i malá Beatka, která nám podrobně vysvětlila, o čem taneční děj byl. “Byl tam jeden chlapec a ten tam jezdil na traktůrku a hledal si ženu. A našel ji."
Starší děti ve věku od 8 let do 12 let získali titul vicemistra republiky za choreografii S láskou. Dospělí skončili v kategorii "Volný styl" sedmí, což považují také za skvělé umístění.Další velký úspěch zaznamenalo studio poslední květnový den v nepostupové soutěži "Tancem proti drogám". V té zase starší děti skončily na 1. místě a minitanečníci na druhém.
RM Dance studio zapustilo ve Strakonicích své kořeny v roce 1998. V současné době má 140 tanečníků, od malých dětí až po dvacetileté slečny a muže. Nově zde zavedli i kategorii 35+ "K nám můžou docházet děti od čtyř let. Začínají přípravkou, ve které se učí základy baletu a lidových tanců. Děti procházejí rytmickou průpravou, aby zkoordinovaly pohyby nohou a rukou. Později je rozdělujeme do kategorií soutěžních, pokud chtějí, nebo nesoutěžních,” upřesnila Martina Vondráčková. (puč)