Tattoo jam opět přilákal stovky zájemců

Přehraj video
Stovky příznivců tetování přijely uprostřed dubna do Strakonic na osmý ročník Tattoo Jamu. Tato akce patří k největším svého druhu u nás.
Strakonický dům kultury se třetí dubnovou sobotu proměnil na velkou výstavní síň živých obrazů. V rukou výtvarníků z rekordních pětatřiceti tetovacích a piercingových studií jen namísto štětců kmitaly tetovací strojky, kterým jako plátno posloužila lidská kůže. Tetovalo se přitom na různá místa – roztodivné obrazy a grafiky vznikaly na hlavách, pažích, prsou, zádech i dolních končetinách. „Již několik let je nejoblíbenějším námětem takzvaná old school, což v překladu znamená stará škola. Jsou to takové veselé naivní obrázky,“ vysvětlila Jaroslava Boušová z Městského kulturního střediska Strakonice, které akci spolupořádalo.
Součástí celodenního programu byla rovněž velkoplošná videoprojekce, vystoupení dvojice bike trialových akrobatů i koncert několika hudebních skupin. Naopak oproti předchozím letům chyběla show pražského studia Hell, jejímž vrcholem je věšení na háky. Důvodem byla termínová kolize. „Věšení za háky letos mimořádně není, protože studio Hell má právě dnes svoji vlastní show v Praze,“ dodala Jaroslava Boušová. (bob)