Tenisovému turnaji dominovali Luhan s Fialou

Přehraj video
První ročník zimního celostátního turnaje mužů hostila nedávno otevřená tenisová hala ve Strakonicích. Dobrou formu prokázali rovněž zástupci domácího klubu.
Na třech dvorcích s umělým povrchem se předposlední březnový víkend postupně utkalo dvaatřicet borců, mezi nimiž byla i šestice hráčů bavorského klubu TV Hauzenberg. K favoritům patřili karlovarský Karel Luhan, který je 69. na celostátním žebříčku a domácí Tomáš Fiala, jemuž náleží 85. příčka. Tito tenisté se nakonec také utkali ve finále turnaje, které přineslo velmi vyrovnanou bitvu. Nakonec se z celkového vítězství po výsledku 7 : 6 a 7 : 6 radoval Karel Luhan. Strakonický tenis měl svoje zastoupení také v semifinále dvouhry, kde Tomáš Fiala zdolal svého klubového spoluhráče Pavla Procházku 7 : 6 a 6 : 4.
Podle papírových předpokladů skončila i turnajová čtyřhra. Mezi třinácti dvojicemi dominoval pár složený z nejlepších singlistů. Karel Luhan s Tomášem Fialou porazili ve finále strakonický pár Pavel Švec, Pavel Procházka v poměru 6 : 2 a 6 : 3. (bob)