Tenisté sestupují do jihočeské divize


I tentokrát trvalo účinkování strakonických tenistů ve II. lize družstev pouze jednu sezónu. Na rozdíl od roku 2011 však byla šance na záchranu mnohem vyšší.
Pobýt v druholigové společnosti přece jen delší dobu – to byl letošní jednoznačný cíl A družstva Tenisového klubu Strakonice. A hned v prvním utkání v Klatovech mohli Jihočeši pro jeho splnění udělat velmi důležitý krok, ale po velkém boji podlehli soupeři 4 : 5. Jeden z klíčových strakonických hráčů Pavel Procházka proto na konci sezóny litoval: „Jedna dvouhra skončila tie-breakem ve třetím setu v náš neprospěch. Takže se dá říct, že to bylo o pár míčků. Mohli jsme mít dnes už dvě vítězství.“
Po vyrovnaném boji v Klatovech následovaly tři porážky v poměru 3 : 6 - doma s Mostem a Karlovými Vary a v Plzni s B týmem Škody. První vítězství tak přišlo až v pátém kole, když si Strakonice pro výhru 8 : 1 dojely do nedaleké Březnice. Při suverénních výkonech vedoucích Loun a vědomí, že sestupují hned dva celky, bylo zřejmé, že domácí zápas s Lokomotivou Plzeň bude rozhodující. Na antukových kurtech sice zuřila nelítostná bitva, během níž se pět zápasů hrálo na tři sety, ale výsledek byl nakonec až příliš krutý – 1 : 8 v neprospěch Strakonic.
Navzdory sestupu z II. ligy však strakoničtí hráči na této sezóně vidí i pozitiva. „ve II. lize hrají opravdu výborní tenisté. Pro mě to byla ohromná zkušenost a jsem ráda, že jsem si mohla tenis na takovéto úrovni zahrát,“ svěřila se Simona Mušková. A Pavel Procházka dodal: „U mužů patří k pozitivům zapracování Přemka Fialy do kádru. Je to mladý hráč a ještě pořád sbírá zkušenosti. Ale ani v lize se neztratil…“
Příští sezónu tedy Strakonice opět stráví v divizi. Pobyt v ní by však chtěli omezit na co možná nejkratší dobu. „Určitě se budeme snažit, abychom se rychle vrátili zpátky. Každý zápas budeme bojovat,“ slíbila Simona Mušková.
„Uvidíme, jak to všechno bude, protože z druhé skupiny sestoupily jak Budějovice tak Tábor, takže jihočeská divize bude silnější než bývala. Ale určitě se budeme snažit hrát o co nejlepší výsledek,“ dodal Pavel Procházka. (bob)