TJ Fezko získala dotaci na úpravy sportovního areálu


Sportovní areál Na Sádkách ve Strakonicích projde v následujících měsících výraznou proměnou. Tělovýchovné jednotě Fezko se totiž podařilo získat dotaci z evropských fondů, s jejíž pomocí toto sportoviště zrekonstruuje.
Modernizace areálu Na Sádkách začne letos na podzim a potrvá do jara příštího roku. Dojde při ní k demolici zchátralé budovy, v níž je teď klubovna, šatny a turistická ubytovna, a k následné výstavbě nového zděného objektu s kvalitním zázemím pro sportovce. Zvýšena bude i kapacita ubytovny na asi dvacet lůžek s celoročním provozem. Kompletní rekonstrukce se týká i dvou sportovních hřišť, která dostanou nový povrch z umělé trávy respektive z granulátu. Po čtvrtstoletí by navíc měl opět fungovat plavecký bazén. Mělo by dojít k celkové rekonstrukci bazénů s vytvořením biofiltrace. To znamená, že bazén bude fungovat na principu biočistění, což je samozřejmě pro nás méně nákladné, pokud jde o provoz a pochopitelně i pro lidi to bude větší lákadlo – například z důvodu alergie na chlór,“ vysvětlil Marek Fügner, předseda TJ Fezko Strakonice.
Historie sportovního areálu Na Sádkách se píše od šedesátých let minulého století. Nádrž, kterou tehdy napájela teplá voda odtékající z barvírny podniku Fezko, začali pro svůj trénink intenzivně využívat plavci a vodní pólisté. To trvalo až do začátku devadesátých let. Pak firma Fezko prošla privatizací, bazén byl uzavřen a v provozu zůstaly jen tři antukové kurty. Areál, jehož majitelem se mezitím stala TJ Fezko Strakonice, utrpěl těžkou ránu při povodni v roce 2002. Sportovci se posléze několik let marně snažili získat peníze na modernizaci, uspěli až letos. Ze zhruba jedenácti miliónů korun, které bude rekonstrukce stát, Evropský fond pro regionální rozvoj tělovýchovné jednotě uhradí osmdesát procent nákladů. Zbytek doplatí majitel sportovního areálu. „Máme desetiletý úvěr, který budeme splácet. A z provozu areálu bychom měli doplatit náš podíl,“ dodal předseda Marek Fügner.
(bob)