U Volyňky bude udržované místo pro rekreaci

Přehraj video
Strakonice budou mít další pravidelně udržované místo k odpočinku a relaxaci zdejších obyvatel. Prostor u Mutěnického jezu však ještě před další letní sezónou projde nezbytnými úpravami.
Pozemek u Mutěnického jezu na pravém břehu Volyňky, který leží na jižním okraji Strakonic, tvoří odnepaměti místo, kde se zejména v letních měsících scházejí vyznavači přírodního koupání. Po celý rok navíc v chladivých vodách šumavské říčky trénují strakoničtí otužilci, kteří zde mají i svou základnu. Mutěnický jez proto nedávno navštívili členové majetkové komise města Strakonice společně s pracovníky městského úřadu, aby zvážili, jak tuto lokalitu upravit. Nakonec se shodli na několika opatřeních, k nimž dojde v předjaří příštího roku respektive v průběhu prvního pololetí 2012. „Zhruba v délce šedesáti metrů a šíři pěti metrů by došlo k vykácení drobných náletů, převážně olší, dále k posekání trávy, vyčistění pozemku a k urovnání prostoru, aby se dal udržovat mulčovačem,“ upřesnil Jaroslav Brůžek z Městského úřadu Strakonice.
U Mutěnického jezu bude navíc umístěn kontejner, aby lidé měli kam odhazovat odpadky. Tuto stejně jako další plánované změny vítají strakoničtí otužilci, kteří se zde scházejí minimálně dvakrát do týdne při pravidelných trénincích a celoročně jsou tak nejčastějšími návštěvníky Mutěnického jezu. „Pokud se okolí Mutěnického jezu opraví, tak i my jako otužilci budeme rádi, protože tam bude kulturnější prostředí a zároveň bude i větší bezpečnost osob, které se pohybují pod vzrostlými stromy,“ dodal strakonický otužilec Jaroslav Landsinger. (bob)