V hokejovém přeboru padá hodně branek

Okresní hokejový přebor, ve kterém nastupují týmy ze Strakonicka a Klatovska, má za sebou třetinu z plánované porce šedesáti zápasů. Žádné z mužstev se nevyhnulo ztrátám a často docházelo i k hodně "divokým" výsledkům.
Prvních šest kol hokejového přeboru odehraných do 10. listopadu potvrdilo, že v této soutěži zatím dominují útoky nad obranami. Hned v osmi z osmnácti utkání padlo deset a více gólů, rekordem bylo vítězství Cehnic nad Horažďovicemi 9 : 8 a výhra Lub nad Sušicí 11 : 4. Bodové rozdíly mezi jednotlivými soupeři jsou však dosud malé. Vedoucí Radomyšl měla 12 bodů, když těžila především ze střelecké potence útočného tria Maroušek, Mařík a Kurz, které dohromady vstřelilo 22 gólů – tedy více než dvě třetiny všech branek svého týmu. Stejný bodový zisk jako Radomyšl vybojovaly po šesti kolech Katovice, obhájce okresního titulu, které trénuje zkušený kouč Václav Křivanec. Právě z utkání Katovic proti Cehnicím jsou naše záběry. V tomto zápase Katovičtí svého soupeře jasně přehrávali a po dvou třetinách vedli už 5 : 0. Cehnice dokázaly v závěrečné dvacetiminutovce pouze snížit na konečných 2 : 6. (bob)