Velká cena Cyklo-Macner se jela už po třiadvacáté

Celkem padesátka vyznavačů cyklistiky se zúčastnila tradičních závodů horských kol cross - country Velká cena Cyklo – Macner, které se v polovině června jely ve Strakonicích. Tato akce je součástí Pošumavské ligy horských kol.
Pro závodníky různých věkových kategorií byla připravena členitá trať vedoucí severním okrajem Strakonic. Zatímco nejmladší sportovci změřili síly na lučních cestách pod Šibeničním vrchem, na dospělé jezdce čekal 4 300 metrů dlouhý okruh, kde táhlé rychlé úseky střídaly náročné výšlapy i technicky obtížné sjezdy po úzkých lesních pěšinách. V hlavním závodě mužů stylem start – cíl zvítězil Ondřej Hulač reprezentující Rotor Bike Plzeň, jemuž na zdolání 21,5 kilometru dlouhé trati stačilo 51:04 minuty. Dařilo se však i strakonickým jezdcům. Například v mužích nad 30 let byl druhý Hubr z pořádajícího klubu Cyklo – Macner, jeho kolega Němec získal bronz mezi veterány a v juniorech první místo patřilo Chumovi ze Sport Bike Skála. Pořadatel závodů František Macner tuto sportovní akci připravil už po třiadvacáté. Jak připomněl, v devadesátých letech bývala účast podstatně větší. „Vzhledem k tomu, že v současné době se v jednom termínu dělá plno závodů, už taková konkurence jako dříve není. Zpočátku naše závody jezdilo kolem 120 lidí, přijížděli i reprezentanti. Bohužel, to už teď neplatí,“ uvedl pořadatel závodů František Macner.