Vodní pólisté odehráli turnaj Czech open


Ke strakonickému sportovnímu létu již neodmyslitelně patří turnaj Czech open ve vodním pólu. Ten letošní se současně konal jako 5. ročník Memoriálu Jaroslava Bartůňka.
V otevřeném bazénu na Křemelce tentokrát poměřilo síly dvanáct družstev ve čtyřech věkových kategoriích. V nejméně obsazené skupině se ženy pořádajícího Fezka čtyřikrát utkaly se strakonickými dorostenkami a ani jednou neodešly poraženy. V prázdninovém tempu odehráli svou část turnaje devítinásobní mistři České republiky – muži Fezka Strakonice, a přesto všechny zápasy s dorostenci a Mára teamem Praha zvládli bez zaváhání. Nejdramatičtější souboje byly ovšem k vidění v kategoriích starších a mladších žáků. „Jsem ráda, že to děti berou vážně. Snažíme se je k tomu i přinutit. Jde o to, aby se dál zlepšovaly,“ řekla Jitka Votavová, trenérka TJ Fezko Strakonice.
V mladších žácích se nejvíce vedlo „A“ týmu pořádajícího oddílu, který měl v sestavě i Filipa Koubu - nejlepšího hráče sportovního víkendu v této věkové kategorii. Mezi staršími žáky zvítězil Tábor, Strakonice byly druhé. Současný trenér a jedna z hráčských legend strakonického vodního póla Tomáš Javůrek, vidí přínos turnaje zejména v kategorii dětí. „Je to akce hlavně pro malé děti, které se učí vodní pólo. Aby se naučily, jak se má hrát, jak se mají připravovat, jak mají vypadat zápasy. Takže jako příprava pro děti je tento turnaj určitě velkým přínosem,“ uvedl Tomáš Javůrek. (bob)