Volyňské závody v plavání letos doplnil šampionát v mrtvém tahu

Přehraj video
Vozkův memoriál neboli plavecké závody na volyňském koupališti se s menšími přestávkami a obměnami konají již od roku 1941. Letošní 33. ročník přinesl novinku v podobě souboje nejsilnějších mužů a žen – mistrovství České republiky v mrtvém tahu. Plavecké závody, které se každoročně konají u příležitosti volyňské pouti, získaly své pojmenování po jejich dřívějším dlouhodobém organizátorovi Josefu Vozkovi. Na volyňském koupališti, které je nejstarší padesátkou v České republice, se i letos o prvním srpnové sobotě představily desítky plavců z celé republiky. Závodí se totiž ve všech věkových kategoriích, v disciplínách 50 a 100 metrů. Vrcholem soutěže je závod na 200 metrů prsa a štafeta.
„Na této soutěži se unikátně scházejí jak současní, tak bývalí reprezentanti České republiky, těm nejstarším je kolem 70 let a těm nejmladším je kolem jednoho roku,“ zdůraznil organizátor závodu Jan Adler. Ve vodě, jejíž teplota dosahuje zhruba 20°C, si na 200 metrů prsa nejlépe vedli Martin Jedlinský a Tereza Martínková. Strakonická štafeta ve složení Novák, Chládek, Bezpalec, Křešnička obsadila šesté místo. Letos poprvé následoval i odpolední program – mistrovství České republiky v mrtvém tahu, což je součást silového trojboje. Klání se zúčastnilo devatenáct soutěžících, z toho dvě ženy, v pěti kategoriích. V kategorii Teens a Junior podal nejlepší výkon Tomáš Kalenský, když dokázal zdvihnout 255 kg, v kategorii Open -100 kraloval Viktor Horák s výsledkem 280 kg a neuvěřitelných 330 kg zdvihl Jakub Smejkal v kategorii Open + 100. Libor Bock vyhrál kategorii Masters zdoláním 240 kilogramové činky. Ze dvou závodnic pak byla lepší Lucie Švecová s výsledkem 140 kg. A i když je 33. ročník Vozkova memoriálu minulostí, organizátoři mají již teď přání pro ten následující.
„Jsme rádi, že se nám letos podařilo uskutečnit 33. ročník Vozkova memoriálu za solidního počasí a věříme, že i příští 34. ročník bude provázet pěkného počasí,“ dodal Jan Adler. (reg)