Vyfoťte nepořádek do soutěže Ropná skvrna


Zajímavou soutěž pro ty, kteří nechápavě kroutí hlavou nad černými skládkami, povalujícím se odpadem nebo neumětelstvím lidí při třídění komunálního odpadu, vyhlásila Ekoporadna při Šmidingerově knihovně ve Strakonicích. Jde o fotografickou soutěž Ropná skvrna a snímky s tímto námětem do ní můžete zasílat do poloviny prosince.
Viděli jste ve Strakonicích nebo v jejich okolí místo, věc nebo situaci, která odporuje dobrým mravům ve vztahu k životnímu prostředí? Setkali jste se s černou skládkou nebo obecně s činností, která do přírody nepatří? Pro ty, kteří jsou všímaví k prostředí, ve kterém žijí, vznikla v Ekoporadně při Šmidingerově knihovně ve Strakonicích fotografická soutěž s názvem Ropná skvrna. „Mě asi inspirovala obdobná soutěž Ropák roku, která se zabývá především politickými osobnostmi a jejich výroky nebo názory, které ovlivňují životní prostředí okolo nás. My jsme se v soutěži strakonická Ropná skvrna chtěli zaměřit hlavně na určitá místa nebo situace v rámci Strakonic a blízkého okolí jako například černé skládky, špatně vytříděný odpad nebo zničenou zeleň,“ upřesnil Jan Juráš z Ekoporadny při Šmidingerově knihovně.
Pokud se chcete soutěže zúčastnit, zašlete snímek s datem a také s co možná nejpřesnějším popisem lokality na e-mailovou adresu jan.juras@knih-st.cz. Porota posléze vybere pět fotografií, které nejlépe či spíše nejabsurdněji vystihují přestupek vůči přírodě. Tato obrazová upozornění se pak přesunou rovněž na Odbor životního prostředí Městského úřadu, který se pokusí ve spolupráci s Ekoporadnou některé náměty vyřešit. Všechny fotografie budou rovněž vystaveny v lednu 2013 v galerii Artwall v Želivského ulici. (mav)