Začala rekonstrukce Velkého náměstí

Přehraj video
Symbolickým vyndáním dvou dlažebních kostek v horní části ulice U sv. Markéty v pondělí 22. března oficiálně začala rekonstrukce městského centra ve Strakonicích. Celá akce potrvá bezmála dva roky a bude stát přibližně 78 miliónů korun.
Dvojice žulových kostek, kterou z letité dlažby společně vyňali strakonický starosta Pavel Vondrys a místostarostové Ivana Říhová a Pavel Pavel, stojí na počátku rozsáhlých stavebních úprav. Ty postupně výrazným způsobem promění vzhled středu Strakonic, tedy Velkého náměstí a přilehlých ulic. V následujících měsících budou chodníky a komunikace srovnány na stejnou výškovou úroveň a místo starých dlažebních kostek bude použita velkoplošná žulová dlažba okrové barvy, která celý prostor prosvětlí. Dále přibude zeleň a lavičky. Chystá se i rekonstrukce inženýrských sítí a dojde také ke změnám v organizaci dopravy.
Při stavebních pracích přichází první na řadu ulice U sv. Markéty v úseku od Velkého náměstí k ulici Kochana z Prachové. Tato etapa by měla skončit do poloviny letošního roku. Dopravní omezení platí až do poloviny dubna rovněž v Hrnčířské a Pionýrské ulici, kde Teplárna Strakonice zahájila rekonstrukci svých rozvodů. (bob)