Za úspěchem stojí srdce, shodli se podnikatelé s filmařem


Uvolněná atmosféra provázela letošní fórum podnikatelů pořádané Oblastní kanceláří Jihočeské hospodářské komory ve Strakonicích. Ocenění významný živnostník roku si odnesla majitelka cukrárny Jana Kazbundová a jako společnost roku byla vyznamenána Teplárna Strakonice.
Slavnostního vyhlašování nejlepších podnikatelů a firem Strakonicka se kromě organizátorů a pozvaných hostů zúčastnili také starostové obcí, kteří s návrhem do nominací pomáhali a soutěž zaštiťují. Cena nejvýznamnější společnosti města Strakonice připadla teplárně, která svou tepelnou energii poskytuje sedmi tisícům domácností. „Poskytujeme ji při čistém ovzduší, a o to se budeme snažit dál. I ve složitých podmínkách, které prožívá Česká republika členstvím v Evropské unii, která zpřísňuje všechny normy. Budeme se snažit i dál, aby dopady na občany a na organizace ve městě z hlediska ceny tepla byly minimální. Ale řeknu vám, je to velice těžký úkol,“ sdělil generální ředitel Teplárny Strakonice Aleš Seitz.
Atmosféru podnikatelského fóra kromě dětí z tanečního klubu Čtyřlístek uvolnil svým povídáním režisér, producent a scénárista Petr Vachler. Vyprávěl o svých zkušenostech, které ho vedly k vytvoření vlastních životních postojů a hodnot. Zaujal, a vystupující na podiu ho pak hojně citovali. Souhlasili hlavně s následující myšlenkou: „To je bomba: čas nejsou peníze! Najednou se člověk nadechne a uvědomí si, že může dělat věci nejlíp, jak může. A že ty věci dělá potom nádherně. A nám se vlastně daří.“
Cenu nejvýznamnějšího živnostníka ve městě Strakonice si odnesla Jana Kazbundová, která svou cukrárnu otevírala před osmi lety. Přiznala, že podnikání je pro ni koníčkem a s podmínkami ve městě, vyjma nedostatku parkování, je spokojená: „Já si nemohu vůbec stěžovat. Je to fajn, že k nám chodí samí hodní lidé. Jsou na nás příjemní, my na ně taky, snažíme se maximálně a nemohu říct, že bych měla nějaké problémy. Pan Vachler měl pravdu. Musíte to mít hrozně moc ráda. O těch penězích to moc není.“ (mav)