Duben 2012

Vysílání STTV 18. týden 2012


Strakonická radnice společně s podnikateli řeší problém, jak oživit Velké náměstí. Dobrovolníci vyčistili Otavu, sesbírali desítky metráků nejrůznějšího odpadu. Házenkáři prožívají skvělou sezónu: muži mají I. ligu a starší žáci jsou mezi elitou ...

Oživit strakonické náměstí? Těžký úkol…


Jak oživit strakonické náměstí? To trápí radnici a také podnikatele, kteří zde mají provozovny. Vedení města se s nimi sešlo koncem března a výsledek je takový, že z dopravních omezení už více neustoupí, ale rozhodně chce pracovat s několika zajímavými nápady podnikatelů a ve spolupráci s nimi je realizovat.

Z očkování proti klíšťové encefalitidě se stává rodinná tradice


Přeočkovaných lidí proti klíšťové encefalitidě přibývá. V rámci jediného očkovacího dne navštíví strakonický Institut péče o zdraví několik desítek lidí se zájmem právě o tuto vakcínu.

Miss dětských domovů se stala dívka z Ostravy


Novou Miss dětských domovů České republiky je šestnáctiletá Dominika Machová z Ostravy. Rozhodlo o tom letošní finále soutěže, která se třetí dubnovou sobotu konala ve Strakonicích.

Na úklid Otavy se vydal rekordní počet dobrovolníků


Řeka Otava prošla na Strakonicku důkladnou jarní očistou. Téměř stovka dobrovolníků během třetího dubnového víkendu sesbírala metráky nejrůznějšího odpadu.

Na otavském břehu se usadily nutrie


Strakonice mají další přírodní zajímavost, která v poslední době přitahuje pozornost veřejnosti. Pod jezem naproti zimního stadionu se na levém břehu Otavy zabydlela čtveřice nutrií.

Strakoničtí házenkáři dosáhli výrazných úspěchů


Strakonická házená ve druhé polovině dubna zažila dvojnásobnou radost. Muži jsou v první lize a starší žáci vybojovali účast ve finále Mistrovství České republiky. Klub proto čeká ještě jeden velký boj, a to o peníze. Druhá nejvyšší soutěž si vyžádá o padesát procent vyšší náklady.
Prohrané derby Písku se Sezimovým Ústím definitivně rozhodlo o postupu svěřenců trenéra Miroslava Vávry do I. národní ligy, a to čtyři kola před koncem. Jak řekl předseda klubu Jiří Dobeš, o tom, že si muži dokázali zajistit tak výrazný náskok v čele tabulky, rozhodla kvalita kádru a poctivý přístup všech hráčů a mnoha dalších členů klubu. „To znamená, není to jenom Míra Vávra, který ty mužské zbláznil, který dokázal zapracovat mladší dorostence, ale i ti ostatní trenéři, kteří s naší házenou žijí,“ konstatoval Dobeš.

Legendární lípa byla vyhlášena památným stromem

Švandova lípa, která na strakonické Kalvárii střeží údajný hrob Švandy dudáka, byla vyhlášena památným stromem. Stalo se tak v rámci dubnových oslav Dne Země, který připadá na 22. dubna. Současně byla tato akce zařazena do programu Roku dudáků Města Strakonice. Lípa má obvod kmene 430 centimetrů a její stáří je více než 250 let. (bob)

Mladí záchranáři prověřili své znalosti

Šestý ročník místního kola soutěže Mladý záchranář připravila Základní škola Povážská ve Strakonicích ve spolupráci s Klubem svazu civilní ochrany a dalšími organizacemi. Na základně strakonických profesionálních hasičů sto deset školáků II. stupně plnilo nejrůznější úkoly. Pětičlenné hlídky, soutěžící ve dvou věkových kategoriích, musely zvládnout například střelbu ze vzduchovky, hod granátem, dále praktickou ukázku první pomoci, dopravní test či úkoly z topografie a požární přípravy. V kategorii mladších žáků nakonec zvítězila hlídka pod vedením Karolíny Velkové, mezi staršími školáky se nejvíce dařilo skupině s velitelkou Monikou Jirsovou. (bob)

Strážníci přistihli opilého oslavence za volantem

Oslava svátku Jiřího nedopadla pro jednoho obyvatele Strakonic vůbec dobře. Ráno usedl za volant, a i když jeho cesta pod vlivem alkoholu neskončila havárií, na jejím konci na něj čekala hlídka strážníků, kteří ho legitimovali a přivolali státní policii. Řidič nadýchal více než 2,5 promile alkoholu. (mav)