Červenec 2019

Zpravodajství STTV - 31. týden 2019

See video

Strakonická nemocnice si pořídila nový sanitní vůz k přepravě pacientů regionu Strakonicka. Jez na Křemelce se v současné době opravuje. Povodí Vltavy proto vodákům doporučuje, aby lodě během přestavby jezu přenášeli. Stále živým, a přitom ze strany vlády nedostatečně řešeným tématem je pro řadu měst a obcí zamýšlené zpoplatnění pouze některých silnic I. třídy. Nejen Jihočeši se obávají, že z těch nezpoplatněných se stanou objízdné trasy pro kamiony se všemi negativními dopady na život v jejich obcích. Jeden den u strakonických policistů jsme nazvali reportáž s lidmi v uniformách, kteří se rozhodli pro práci u policie a mají svou práci rádi. Přesvědčili jsme se přitom, že stát se policistou není až tak jednoduché. Sport: Zhodnocení uplynulé sezóny strakonických hokejistů.

Zpravodajství STTV - 30. týden 2019

See video

Je léto, čas dovolených, ale práce na rekonstrukci strakonického kulturního domu pokračují naplno. Strakonické kulturní léto se sice kvůli nepříznivému počasí přestěhovalo do rytířského sálu, ale milovníci jazzu o mimořádný umělecký zážitek nepřišli. Sport: FK Junior Strakonice se připravuje na sezónu v Krajském přeboru. Pozvánka na závod dračích lodí.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2019

See video

V Dražejově byly dokončeny opravy chodníků a komunikací, které jsou v majetku města. Zateplení domů v ulici Stavbařů finišuje, dokončeno má být do konce července. Tato velká investiční akce vyjde město na více než deset milionů korun. Betonová lávka pro chodce v lokalitě sídliště Mír je z bezpečnostních důvodů uzavřena kvůli mechanickému poškození. Protidrogový vlak se během své letošní jarní tour opět zastavil ve Strakonicích. Strakonická teplárna přivítala po čtyřech letech veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. Ve znamení sedmiček se jmenuje zajímavá výstava Bedřicha Zákosteleckého ve Šmidingerově knihovně ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2019

See video

V Rennerových sadech si lidé připomněli 604. výročí upálení Mistra Jana Husa. Již po čtvrté dostávali žáci druhého stupně základních škol prospěchová stipendia. Město vyhlásilo 4. ročník soutěže Strakonice kvetou. Strakoničtí vojáci se zúčastnili cvičení NATO v Polsku. Sport: Školní florbalová liga navazuje na Memoriál Petra Adlera. Basketbalový klub mění své vedení.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2019

See video

Aukce obrazů vynesla téměř 60 tisíc korun pro Hospic sv. Markéty ve Strakonicích. Na Podskalí proběhla tradiční Pivovarská pouť. Taneční skupina Lastradance Academy pořádá pro Strakoňáky večery plné tance. Sport: Vedení města poděkovalo mladým házenkářkám. Nábor mladých vodních pólistů.