2019

Zpravodajství STTV - 52. týden 2019

See video

Opakované volby skončily jednoznačným vítězstvím Strakonické veřejnosti, která získala 65 procent hlasů a v novém městském zastupitelstvu obsadí 17 křesel z jednadvaceti. Jak na Vánoce vzpomínají ti dříve narození, jsme se dozvěděli na předvánočním večírku pro seniory. Drogově závislí, problémoví jedinci jsou společností často vnímáni jako ti, kteří si za své problémy mohou výhradně sami. Je tomu ale opravdu tak? Na sklonku roku navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch strakonickou nemocnici, kde diskutoval nejen o její současné situaci, ale i o v českém zdravotnictví vůbec. Sváteční slovo otce Romana Dvořáka.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2019

See video

Ve Strakonicích se 14. prosince 2019 uskutečnily nové volby do městského zastupitelstva. O přízeň voličů se ucházelo celkem deset politických subjektů. Mezi první nejdůležitější úkoly nového městského zastupitelstva bude patřit schválení návrhu rozpočtu na rok 2020, který ještě před opakovanými komunálními volbami vzala na vědomí rada města. Prácheňský soubor písní a tanců oslavil v sokolovně své sedmdesátiny. Cena starosty města Strakonice byla udělena in memoriam Josefu Režnému, zakladateli a dlouholetému vedoucímu Prácheňského souboru písní a tanců Strakonice, za jeho celoživotní přínos v oblasti kultury, pedagogiky, výchovy a vzniku tradice mezinárodního dudáckého festivalu. V degustovně strakonického pivovaru převzali zástupci Domácího hospice sv. Markéty výtěžek z charitativního koncertu Autumn Night Katovice. Sport: Pekelný hokejový turnaj pro malé hokejisty.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2019

See video

Nemocnicí roku se podle Health Care Institutu stala strakonická nemocnice. Sociální fond městského úřadu ve Strakonicích lidé málo využívají. Froglet Běžci Strakonice rozhýbali veřejnost k vysazení nových alejí listnatých stromů u Střelského rybníka a rybníka v Droužeticích.Vzpomínkový večer na osobitého autora divadelních her pro děti, prozaika a regionálního novináře Josefa Křešničku uspořádali k jeho nedožitým osmdesátinám členové loutkářského souboru Radost společně s Pražským spolkem Říše loutek. Ve Šmidingerově knihovně vystavuje Marcela Vichrová originály ilustrací, které vytvořila pro knížku Josefa Křešničky Jiná jména smrti. Děti a dospělí zcela zaplnili Velké náměstí, aby mohli sledovat letošní zcela nově pojaté slavnostní zahájení adventu ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2019

See video

Bezplatní dárci krve ze Strakonicka jsou koncem roku pravidelně oceňováni v Rytířském sále strakonického hradu. Tato tradice byla dodržena i v letošním roce. Strakonická nemocnice se opět připojila ke světovému dnu CHOPN, což je zkratka pro chronickou obstrukční plicní nemoc. Základní škola Dukelská Strakonice již po několikáté uspořádala tradiční charitativní akci s názvem Stonožkový jarmark. Andělské poštovní úřednice z Nebeské pošty přijaly od dětí obálky s vánočními přáníčky a osobně je předaly Andělskému rytíři na bílém koni, který je doručil Ježíškovi. Pro všechny, kteří letošní Vánoce budou trávit v péči lékařů a zdravotních sester, se ještě před adventem rozsvítil vánoční strom v aromatické zahradě strakonické nemocnice. Sport: Vodní pólistky zůstávají královnami. Basketbalistky U19 Chance zvítězily nad týmem z Ostravy.

Zpravodajství STTV - 48. týden 2019

See video

V prostoru pod lékárnou se na Velkém náměstí uskutečnila oslava 30. výročí Sametové revoluce. Vedení města, Rada pro seniory společně s infocentrem pro seniory pozvaly letošní jubilanty na slavnostní setkání do kulturního domu. Rozděleni a přesto spolu“ je název česko-slovenského projektu, do kterého se zapojili žáci strakonické Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy řemesel a služeb společně se žáky Střední odborné školy ze slovenského města Levice. Sport: Trenérská sekce strakonického basketbalového klubu pořádá v tomto měsíci finanční sbírku pro předčasně narozená dvojčátka Karolínku a Rozárku.

Zpravodajství STTV - 47. týden 2019

See video

Lidé ve Strakonicích uctili Den válečných veteránů Na Dubovci 11. listopadu v 11 hodin, tedy v den, ve kterém před sto jedna lety bylo podepsáno příměří a ukončeny krvavé boje I. světové války. V areálu strakonické nemocnice byl otevřen Domov se zvláštním režimem, který poskytuje služby například osobám s Alzheimerovou chorobou. Nadační příspěvek grantová komise Nadace Partnerství v hodnotě 20 000 Kč umožnil další výsadbu ovocných stromků v rámci projektu Zahradou poznání. Další policejní kontrola ve strakonických barech, hernách a restauračních zařízeních měla opět preventivní charakter a byla součástí medializované celorepublikové akce s názvem HAD. Významné výročí 155 let svého vzniku si připomněla Střední průmyslová škola a vyšší odborná škola ve Volyni. Sport: Fotbal, házená.

Zpravodajství STTV - 46. týden 2019

See video

Dětské oddělení strakonické nemocnice dostalo moderní ultrazvuk, který byl z velké části financován z darů firem a drobných dárců. Sametová revoluce 1989 očima pamětníků i dnešních studentů. Čeho si třicet let po revoluci mladí lidé váží a co jim naopak vadí. Pozvánky: Svobodné Strakonice, charitativní koncert pro Denní hospic sv. Markéty Autumn Night Katovice 2019.

Zpravodajství STTV - 45. týden 2019

See video

Sto jedna let uplynulo od doby, kdy vzniklo samostatné Československo. Památný den 28. října si lidé připomínali v České i Slovenské republice. Uskutečnilo se rozlosování čísel pro volební subjekty do komunálních voleb 2019 ve Strakonicích. U příležitosti oslav 101. výročí založení Československa ve Vladislavském sále na pražském Hradě byl mezi dvaačtyřiceti vyznamenanými také Josef Kalbáč, který od prezidenta republiky Miloše Zemana převzal medaili Za zásluhy I. stupně. Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory ve spolupráci s městy Strakonice, Blatná, Vodňany a Volyně zveřejnila na Fórum podnikatelů Strakonicka výsledky ankety vyhlášené v roce 2019 v kategoriích Významná osobnost, Významný rodák, Významný živnostník a Významná společnost. Ve Strakonicích se uskutečnil již druhý ročník dnů poezie a mluveného slova. Odehrával se na několika místech ve městě pod názvem Slovoslet.

Zpravodajství STTV - 44. týden 2019

See video

Naučná stezka Podskalí v péči města prošla v letošním roce zásadní rekonstrukcí. Dům dětí a mládeže uspořádal již sedmý ročník festivalu South Rocks. Grantová komise rozhodla o poskytnutí nadačního příspěvku na realizaci projektu Zahradou poznání. Domácí hospic sv. Markéty ve Strakonicích uspořádal další veřejný koncert tentokrát v prostorách kostela sv. Markéty. Herci divadelního spolku Radomyšl nastudovali operu Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni. DJ Miloš Zemen oslavil 70. narozeniny. Sport: Vodní pólo.

Zpravodajství STTV - 43. týden 2019

See video

Ve velké zasedací místnosti Městského úřadu se uskutečnil kulatý stůl volebních subjektů na téma Podmínky předvolební kampaně. Česko – americké sympozium neurologů a internistů, které již tradičně pořádá strakonická nemocnice s Českou lékařskou komorou, navštívila řada renomovaných českých i zahraničních odborníků. V rytířském sále strakonického hradu byli oceněni policisté za věrnou a příkladnou službu. Sport: Strakonice mají za sebou 39. ročník Běhu kolem Kuřidla, který se již devatenáct let běhá jako memoriál Františka Kováře. Sportovní akci připravil Ski klub Strakonice.

Syndikovat obsah