Leden 2020

Zpravodajství STTV - 5. týden 2020

See video

Během letošní jubilejní Tříkrálové sbírky se vybralo nejvíc peněz. Před 128 lety se ve Strakonicích narodil slavný loutkář Josef Skupa. Armáda České republiky spustila v roce 2012 projekt nazvaný Armáda dává naději. Zásobování Hajské pitnou vodou je dlouhodobě nevyhovující. Reprezentační ples města ve strakonickém domě kultury měl důstojný ráz. SPORT: Vodní pólistky pokračují na vítězné vlně.

Zpravodajství STTV - 4. týden 2020

See video

Ve strakonickém gymnáziu, které je třetím největším gymnáziem v Jihočeském kraji, byla dokončena bezbariérová úprava učebních pavilonů. Pro žáky se zdravotním úrazem nebo s tělesným postižením jsou nyní k dispozici tři svislé a jedna šikmá výtahová plošina, nechybějí ani bezbariérové toalety. Město chce podpořit třídění využitelných odpadů, a proto se rozhodlo nakoupit sady tašek na třídění odpadů pro domácnosti. Ve strakonické porodnici přišlo v loňském roce na svět celkem 636 dětí, z toho 332 chlapců a 304 děvčátek. Sport: Strakoničtí hokejisté přivítali na domácím ledě lídra krajského přeboru z Pelhřimova. Rozhovor s úspěšným vodním pólistou Martinem Faměrou.

Zpravodajství STTV - 3. týden 2020

See video

Na veřejném ustavujícím městském zastupitelstvu byl 9. ledna opět zvolen starostou Břetislav Hrdlička ze Strakonické veřejnosti. Místostarosty se stali Rudolf Oberfalzer st. a Josef Zoch. Mimořádným dárkem lze nazvat zvon sv. Anežka Česká, který v loňském roce těsně před vánočními svátky dorazil do kostela Panny Marie bolestné na Podsrpu. Svoboda a nesvoboda byly ústředním tématem besedy, na kterou přijela do Strakonic bývalá disidentka, signatářka a mluvčí Charty 77, psycholožka a spoluzakladatelka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných Dana Němcová. Sport: Strakoničtí vojáci se probojovali na MS v rybníkovém hokeji.

Zpravodajství STTV - 2. týden 2020

See video

Tradičním novoročním ohňostrojem nad Otavou byl ve Strakonicích přivítán nový rok 2020. Na druhém břehu řeky ho sledovaly tisíce lidí. Krátký novoroční projev přednesl starosta města Břetislav Hrdlička. Také otužilci přivítali Nový rok ve Strakonicích koupáním v řece Otavě. Novoroční akci uspořádal již podesáté oddíl otužilců TJ Fezko Strakonice. První letošní miminko narozené na jihu Čech se jmenuje Adam a pochází ze Strakonic. Strakoničtí vojáci budou od letošního roku vyzbrojováni novými zbraněmi, které nahradí dosud používané zastaralé ruské systémy. Přestavba Muzea středního Pootaví ve Strakonicích, naplánovaná do června 2021, se prodraží kvůli vícepracím o patnáct milionů korun. Sport: V předsilvestrovském derby vyzvali Sparťané Slavii.