2020

Zpravodajství STTV - 2. týden 2021

See video

Ve strakonické nemocnici začalo očkování vakcínou Pfizer/BioNTech proti covidu-19. Jako první jsou očkovaní lékaři a zdravotníci nemocnice, kteří pracují v první linii. Tříkrálová sbírka začala i v letošním roce, ale koledníci do ulic nevyrazili. Ze Strakonic do vesmíru, tak se jmenuje nově nainstalovaná výstava, kterou je možné zhlédnout v galerii pod širým nebem v ulici Želivského. Takzvané astrofotografie pořízené na území města zde vystavuje Václav Kubeš. Anketa: Máme za sebou rok 2020, celosvětově poznamenaný covidem 19. O co nás ochudil a čím nás naopak obohatil? Ptáme se známých osobností.

Zpravodajství STTV - 53. týden 2020

See video

Koronavir nám letos neumožnil sejít se společně před strakonickým hradem a přivítat Nový rok 2021. Poslechněte si proto tradiční novoroční poselství starosty města Břetislava Hrdličky tak, jak je pro vás natočila Strakonická televize. Zastupitelé města schválili schodkový rozpočet na rok 2021, který počítá s příjmy ve výši 513 milionů korun a s výdaji ve výši 623 milionů korun. Stalo se už tradicí, že do kraje Christiana Battaglii se sjíždějí vyznavači cyklistického sportu z různých koutů republiky, aby vzdali hold tomuto velkému českému cyklistovi. Jak na něj vzpomínal jeho přítel Vlastimil Zeman a ostatní kamarádi, se dozvíme v naší rubrice Lidé kolem nás.

Zpravodajství STTV - 52. týden 2020

See video

Cenu starosty města převzala od Břetislava Hrdličky za celoživotní dílo spisovatelka Věra Nosková. Nová komunikace směrem na Hajskou byla od 21. prosince předána do předčasného užívání pro veškerou automobilovou dopravu včetně autobusové. Literárně dramatický kroužek Forbína v režii Pavly Maradové natočil ve spolupráci se Strakonickou televizí aktovku Tomáše Přibyla Ježíšek z babyboxu. Vánoční poselství Romana Dvořáka v čase, který kvůli stále trvající pandemii koronaviru není pro nikoho z nás jednoduchý.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2020

See video

Strakonická nemocnice se v celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute umístila na druhém místě. Cenu starosty města za dlouholeté působení v oblasti humanitární, sociální a zdravotní převzala ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Helena Mocová Linhartová. Z důvodu protiepidemických opatření vlády se zatím nekonají tradiční vítání občánků na strakonické radnici. Nicméně letos narozené děti, jejichž rodiče mají trvalý pobyt ve Strakonicích, o finanční příspěvek města ale nepřijdou. Nízkoprahový klub Cross působící pod kontaktním centrem Prevent 99 nabízí již pomoc s doučováním dětí, kterým hrozí propadnutí, nebo jsou ze sociálně slabých rodin. V černé kuchyni strakonického hradu začaly Pohádkové Vánoce. Tradiční vánoční výstava Muzea středního Pootaví je pro návštěvníky nejen zdarma, ale lze ji zhlédnout i virtuálně.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2020

See video

Rada města schválila rozpočet na příští rok a doporučila ho ke schválení členům zastupitelstva, které je naplánováno na 16. prosince. Pětadvacátý protiletadlový raketový pluk má nového velitele. Dvojnásobnou radost prožili zaměstnanci měšťanského pivovaru. Minulý týden se nejen znovu otevřely strakonické restaurace, ale Otec Roman Dvořák požehnal také Svátečnímu speciálu. Díky rozvolnění protiepidemických opatření je od minulého týdne opět zpřístupněna výstava přední české fotografky Terezy z Davle. Maltézský sál a sál U Kata v prostorách strakonického hradu je pro veřejnost otevřen každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Ve strakonickém městském informačním centru už pomýšlí na turistickou sezonu v roce 2021. Sport: Kvůli pandemii koronaviru neměla letošní rallycrossová sezóna tradiční podobu. Přesto Roman Častoral zvítězil nejenom v domácím Mistrovství České republiky ale i na šampionátu Zóny střední Evropy. Pozvánka: Adventní dvorky se uskuteční 13. 12. 2020.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2020

See video

Zastupitelé města dali souhlas s využíváním strakonického letiště v Lipkách Leteckou záchrannou službou. Strakonická nemocnice se pozvolna vrací do normálních kolejí a obnovuje odložené operace. Koronavirus se nevyhýbá ani strakonickým vojákům. Ti se snaží pomoci dalším pacientům darováním krevní plazmy. Cílem revitalizace kostela sv. Prokopa je nejenom oprava, ale i snaha zvýšit návštěvnost této historické památky. Taťulda Spejbl, kterého v roce 1920 stvořil Karel Nosek podle nákresu Josefa Skupy, slaví letos sto let. Ve Strakonicích byl zahájen advent rozsvícením vánočního stromu, které mohli lidé sledovat v online přenosu přes internet.

Zpravodajství STTV - 48. týden 2020

See video

Teprve od roku 2000 si v České republice připomínáme 17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii. K tomuto významnému státnímu svátku se vztahují dvě historické události, které od sebe dělí půl století: demonstrace studentů a následné uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a demonstrace studentů, která odstartovala začátek sametové revoluce v roce 1989. Strakonický Měšťanský pivovar Dudák uspěl v celostátní soutěži, kterou organizuje Sdružení přátel piva. Nicméně nepříznivá ekonomická situace pivovaru prohloubená druhou vlnou koronavirové pandemie trvá. Také v letošním roce budou mít Strakonice tři vánoční stromy. Největší strom bude tradičně na Velkém náměstí, další pak na druhém nádvoří strakonického hradu a třetí na kruhové křižovatce směrem na České Budějovice.

17. listopad 2020 ve Strakonicích

See video

Představitelé města Strakonice přišli k tradičnímu místu setkání u kostela sv. Markéty, aby položili věnec a zapálili svíčky za ty, kteří pomáhali v pohnutých letech 1939 a 1989 vybojovat demokracii. Zajímavý projekt s názvem Je to venku! pak připravili pod záštitou Festivalu svobody lidé z neformální skupiny Jsme Strakonice.

Zpravodajství STTV - 47. týden 2020

See video

Už devatenáct let si v České republice připomínáme Den válečných veteránů. Letos se kvůli pandemii koronaviru vzpomínkový akt uskutečnil bez účasti veřejnosti. Neformální skupina Jsme Strakonice připravila na 17. listopad zajímavý projekt nazvaný „Je to venku“. Uskuteční se v ulicích Strakonic pod záštitou celorepublikového Festivalu svobody. Pandemie ztěžuje práci také zdravotnické záchranné službě. Zdravotníky trápí, že stále častěji vyjíždějí k pacientům, kteří dispečinku neoznámí příznaky covidového onemocnění nebo že jsou v karanténě. K takovým případům totiž musí vyjet vyčleněná sanitka s posádkou v ochranných oblecích. Mít očipovaného psa je povinností majitelů od počátku letošního roku. Jak toto nařízení dodržují pejskaři, jak zákrok probíhá a kolik takové čipování stojí, jsme zjistili na Veterinární stanici pod Kuřidlem.

Zpravodajství STTV - 46. týden 2020

See video

Radnice během nouzového stavu kvůli pandemii COVID 19 opět odpustila část nájmu živnostníkům, kteří mají provozovny v objektech města. Uniformy vyměnili za zdravotnický oblek a nasadili si ochranné pomůcky. Strakoničtí vojáci během pandemie pomáhají seniorům. Pokud vám není lhostejný život opuštěných či zatoulaných psů a koček ve vašem okolí, věnujte pozornost novému videoklipu hudební skupiny MY4. Ve věku 89 let zemřel bývalý ředitel strakonického gymnázia Ladislav Pauch. Na závěr našeho zpravodajského bloku 46. týdne se s vámi rozloučíme poselstvím katolického kněze Romana Dvořáka.

Syndikovat obsah