Březen 2020

Zpravodajství STTV - 14. týden 2020

See video

Nemocnice Strakonice zahájila od úterý 24. března v Centrálních laboratořích diagnostiku pacientů s podezřením na koronavirovou infekci. Situace ve Strakonicích donutila Městskou polici přitvrdit. Za porušení povinností vyplývajících z nařízení vlády hrozí lidem peněžitý trest. Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku se také zapojili do boje s koronavirem. Šmidingerova knihovna zřídila v několika bývalých telefonních budkách sběrná a zároveň i výdejní místa pro roušky, kterých je nejen ve Strakonicích stále nedostatek. Na závěr zpravodajství si vyslechněte poselství otce Romana Dvořáka.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 27. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 27. 3. 2020. Hlavním tématem je dodržování vládou nařízených opatření.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 24. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 24. 3. 2020. Témata: aktuální statistika na Strakonicku, výroba roušek a spolupráce s MP, domácí výuka dětí, nájmy městských nebytových prostor, podpora kraje, potravinová banka, zatížení státní a městské policie běžnými problémy, mezilidské vztahy, linka důvěry pro seniory: 380 422 745, 383 700 275, 383 700 246, 720 043 670

Zpravodajství STTV - 13. týden 2020

See video

Obyvatelé města Strakonice a blízkého okolí již nemusí dojíždět na odběry vzorků kvůli vyloučení nákazy koronavirem do Českých Budějovic. V areálu strakonické nemocnice byla zřízena odběrová místnost. Město Strakonice společně s Potravinovou bankou připravilo prioritně pro seniory a občany v tíživé situaci výdej potravin zdarma. Městská policie ve Strakonicích koordinuje dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům nebo lidem v nařízené karanténě. Ve Strakonicích se uskutečnil již 13. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky amatérských souborů s názvem Setkání. Akci uspořádalo Městské kulturní středisko. Ve výstavních prostorách strakonického hradu byla začátkem března zahájena výstava s názvem 70 let s Radostí, kterou připravil loutkářský soubor Radost. Bohužel kvůli bezpečnostním opatřením, které mají zabránit šíření koronaviru, byla výstava uzavřena. Pojďme si tedy výstavu prohlédnout alespoň prostřednictvím naší kamery.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 20. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 20. 3. 2020. Témata: nedostatek roušek, dobrovolnictví, kontaktní místo na MP, pomoc seniorům, hendikepovaným a dalším lidem, omezení činnosti technických služeb.

Aktuality z radnice 19. 3. 2020

See video

Tisková mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková informuje o dalších opatřeních spojených s pandemií koronavirového onemocnění. Témata: dobrovolníci a MP pomáhají seniorům, omezení některých linek MHD, omezení aktivit technických služeb, uzavření městského úřadu, bezplatná informační linka pro seniory, platby za svoz odpadu a domácí zvířata.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 18. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 18. 3. 2020. Témata: koronavirus v poliklinice, dobrovolníci a darované roušky, zajištění roušek pro IZS, MP a dobrovolníky, odběrové místo v nemocnici, školka pro IZS, potravinová banka.

Potravinová banka ve Strakonicích

See video

Nabídka Potravinové banky - pomoc obcím pro seniory a další obyvatele. Zítra, tedy ve čtvrtek 19.3.2020 od 9:00 – 11:30 hodin se v nádvorní budově garáží městského úřadu budou vydávat mléčné výrobky, které poskytla Potravinová banka z projektu Mléko do škol. Pomoc je prioritně směřována na seniory a obyvatele v tíživé životní situaci zdarma. Potraviny budou vydávat zaměstnanci Městského úřadu Strakonice.

Koronavirus: Odběrové místo ve strakonické nemocnici

See video

Obyvatelé města Strakonice a blízkého okolí již nemusí dojíždět na odběry vzorků kvůli vyloučení nákazy koronavirem do Českých Budějovic. Od 18. 3. 2020 byla ve strakonické nemocnici zřízena odběrová místnost. Otevřena je od 7:00 do 14:00 a vzorky se do laboratoří odvážejí dvakrát denně. Strakonická nemocnice aktuálně intenzivně pracuje na tom, aby laboratorní zpracování odebraných vzorků mohla provádět sama.

Zpravodajství STTV - 12. týden 2020

See video

Vláda České republiky vyhlásila od čtvrtka 12. března pro celé naše území nouzový stav, který bude trvat nejméně 30 dní. Dům kultury ve Strakonicích má za sebou první etapu oprav. Veřejnosti byla představena zrekonstruovaná restaurace i s jejím zázemím a malý multifunkční divadelní sál. Sport: Hokejisté HC Strakonice zakončili sezónu důstojně, když předvedli skvělé nasazení v semifinále play-off krajského hokejové ligy proti týmu z Pelhřimova. Oddíl SK Judo 1990 Strakonice oslavil v roce 2019 zisk nejednoho medailového umístění.