Duben 2020

Zpravodajství STTV - 18. týden 2020

See video

Život ve Strakonicích se pozvolna vrací k normálu. Letošní ročník Mezinárodního dudáckého festivalu byl zrušen. Uskuteční se až v roce 2022. Postupné rozvolňování bezpečnostních opatření kvůli koronaviru umožní otevřít strakonické farmářské trhy. Jejich už 10. ročník bude zahájen 1. května na Velkém náměstí pod radnicí. Ve čtvrtém díle seriálu Na rozhýbanou si fitness trenéři Tereza Mrázová a Petr Malina připravili pokročilé cviky pro celé tělo.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 23. 4. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 23. 4. 2020. Témata: otevření MÚ, školy a školky, nemocnice, svoz odpadů, dodržování vládních nařízení

Na rozhýbanou - 3. díl - břicho a záda

See video

Vážení diváci, vzhledem k tomu, že celostátní karanténa nás nutí přebývat hlavně ve svých domovech, připravili jsme pro vás seriál nazvaný Na rozhýbanou. Jak už sám název napovídá, rozhýbat se vás pokusí profesionální fitness trenéři Tereza Mrázová a Petr Malina ze strakonického fitness klubu F2. Tentokrát si s nimi můžete procvičit břicho a záda.

Zpravodajství STTV - 17. týden 2020

See video

Strakoničtí armádní zdravotníci bojují s koronavirem v první linii. Před měsícem vládou přijatá bezpečnostní opatření na ochranu zdraví lidi před pandemií koronaviru se v České republice začínají postupně uvolňovat.Strakonice na jaře rozkvétají do krásy a až do pozdního podzimu okouzlují nejen přijíždějící turisty, ale i své obyvatele. Zásluhu na tom mají také městští zahradníci. V prostoru nově vzniklé strakonické pizzerie Maxim se měla uskutečnit vernisáž k vystaveným obrazům Petra Mitra. Tu však překazil koronavirus, a tak se na tvorbu Petra Mitry podívejme alespoň prostřednictvím naší kamery. Ve třetím díle seriálu Na rozhýbanou se s fitness trenéry Terezou Mrázovou a Petrem Malinou můžete věnovat břišním a zádovým svalům.

Projekt Děti dětem - máte rádi pohádky?

See video

Dětská divadelní skupina Forbína pod vedením Pavly Maradové zve všechny děti, ale třeba i rodiče do projektu Děti dětem. Zapojit se může doslova každý, kdo rád čte a má rád pohádky. Pohádku můžete přečíst a nebo i odvyprávět z pohodlí vašeho obýváku nebo pokojíčku, natočit se třeba mobilním telefonem a zaslat video pomocí internetového úložiště na adresu maradova.pavla@seznam.cz. Vybírejte pohádky nejlépe od autorů, kteří jsou 70 let po smrti - z důvodu autorského práva. Partnerem projektu je Strakonická televize, která jednotlivá videa zpracuje a upraví dle potřeby. Videa budou postupně zveřejňována na youtube kanálu Strakonické televize zde: https://www.youtube.com/playlist?list=PLmZJgBG0sXPPaIa1GIslvIlTLapTVNFWX a dále na této Facebookové stránce: https://www.facebook.com/DetiDetemPohadky/

Na rozhýbanou - 2. díl - cvičení pro seniory

See video

Vážení diváci, vzhledem k tomu, že celostátní karanténa nás nutí přebývat hlavně ve svých domovech, připravili jsme pro vás seriál nazvaný Na rozhýbanou. Jak už sám název napovídá, rozhýbat se vás pokusí profesionální fitness trenéři Tereza Mrázová a Petr Malina ze strakonického fitness klubu F2. Tentokrát je cvičení určeno seniorům.

Zpravodajství STTV - 16. týden 2020

See video

Rada města Strakonice doporučila snížení nájemného i nákladů na služby za druhé čtvrtletí letošního roku. Revitalizace lávky na Podskalí přes řeku Otavu, která měla být ještě před letošní turistickou sezónou, se musí odložit. Jaká opatření v současné situaci musela přijmout Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje? Nejen to nám v rozhovoru přiblížila vedoucí lékařka strakonického střediska Zuzana Hornychová. Psí útulek ve Strakonicích, který se stal přechodným i trvalým domovem pro opuštěné psy ze Strakonic a Písku, pomáhá už od roku 2007. Závěr vysílání patří seniorům. Fitness trenéři Petr Malina a Tereza Mrázová se ve druhém díle seriálu Na rozhýbanou budou věnovat cvikům právě pro ně.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 9. 4. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 9. 4. 2020. Témata: úlevy nájmů pro podnikatele, vládní opatření, prodej zmrzliny

Na rozhýbanou - 1. díl

See video

Vážení diváci, vzhledem k tomu, že celostátní karanténa nás nutí přebývat hlavně ve svých domovech, připravili jsme pro vás seriál nazvaný Na rozhýbanou. Jak už sám název napovídá, rozhýbat se vás pokusí profesionální fitness trenéři Tereza Mrázová a Petr Malina ze strakonického fitness klubu F2.

Zpravodajství STTV - 15. týden 2020

See video

Od čtvrtka 2. dubna zavedla Strakonická nemocnice centrální třídící pracoviště, kterým musí projít všichni příchozí pacienti s několika výjimkami. Se zajímavým finančním darem dorazili na strakonickou radnici zástupci Odboru přátel SK Slavia Praha – odbočka Strakonice. Město Strakonice společně s městskou policií průběžně rozděluje roušky od dobrovolných švadlenek například do domovů pro seniory. Odborná firma společně s Technickými službami Strakonice provedla dlouhodobou dezinfekci autobusových zastávek na území města. Krátce před vyhlášením celostátní karantény se v černé kuchyni Muzea středního Pootaví konala vernisáž výstavy Voláme Jaro. Pojďte si ji nyní prohlédnout alespoň prostřednictvím kamer Strakonické televize. Vážení diváci, vzhledem k tomu, že celostátní karanténa nás nutí přebývat hlavně ve svých domovech, připravili jsme pro vás seriál nazvaný Na rozhýbanou.