Červen 2020

Zpravodajství STTV - 27. týden 2020

See video

Strakoničtí zastupitelé na svém pátém zasedání rozhodli o zvýšení daně z nemovitostí. Z 19 přítomných zastupitelů jich pro změnu vyhláškyměsta hlasovalo 18. Jeden zastupitel byl proti. Jihočeský kraj zveřejnil výsledky srovnávací studie promořenosti obyvatel strakonického a píseckého okresu. Do Strakonic přijeli na dvoudenní pracovní seminář zahradníci a zahradní architekti z celé České republiky, aby se teoreticky i prakticky seznámili s vysazováním nového typu trvalek pro městskou zástavbu. Ekonomické propady způsobené koronavirovou pandemií jsou patrné ve všech oblastech našeho života, ale objevují se už i pozitivní zprávy. Ve městě byla otevřena nová lékárna s přírodními produkty. Vodní pólistky oslavily historický úspěch a ve strakonickém pivovaru pokřtily letní pivo.

Zpravodajství STTV - 26. týden 2020

See video

Strakoničtí zastupitelé se 17. června sešli ve velké zasedací místnosti městského úřadu na svém pátém zasedání. Z jedenadvaceti jich přišlo devatenáct, dva byli omluveni. Muzeum středního Pootaví nechalo zhotovit kopii vzácné Strakonické madony ze 13. století u volyňského řezbáře Jaroslava Frencla. Kapela Nixon Lads pokřtila nové cédéčko. Po ukončeném nouzovém stavu se začíná probouzet i pandemií paralyzovaná činnost městského kulturního střediska. V areálu letního kina začalo kulturní léto letos symbolicky nazvané Duha nad Otavou. Vodní pólisté hodnotili uplynulou sezónu, kterou považují za úspěšnou.

Zpravodajství STTV - 25. týden 2020

See video

Koncem května se po více než dvou měsících otevřelo Rodinné centrum Beruška. Šmidingerova knihovna se díky rozvolňování bezpečnostních opatření otevřela pro své čtenáře od 1. června tak, jak byli zvyklí před příchodem koronavirové krize. První ročník setinové rallye Spring Classic - South Bohemia Trophy byl zahájen v Písku. Odstartovalo v něm devadesát automobilových veteránů, které dále pokračovaly do Strakonic, Kašperských Hor, na Modravu a zpátky na Strakonicko. Městské kulturní středisko zahajuje 19. června v areálu letního kina Strakonické kulturní léto. Kulturní akce pod širým nebem odstartuje jako první rocková skupina Harlej. IV. ročník Divadlo v parku, celodenní divadelní program pro rodiny s dětmi různého věku doplněný tematickými tvořivými dílnami, uspořádaly Jsme Strakonice a Sunshine cabaret.

Zpravodajství STTV - 24. týden 2020

See video

Prohlubující se sucho v České republice nabývá katastrofálních rozměrů. Návrat vody do krajiny řeší města i obce. Městské informační centrum v zámku bylo v květnu znovu otevřeno pro turisty. Novinkou je, že do něj byla přesunuta pokladna městského kulturního střediska. Do rubriky Lidé kolem nás jsme zařadili setkání s výtvarníkem Jiřím Máškou na vernisáži jeho výstavy obrazů a soch ve Strakonicích. Start setinové rally Spring Classic byl v píseckém hradišti a itinerář soutěže zavedl historická auta i do Strakonic. K průjezdu historických aut Strakonicemi se vrátíme v reportáži v příštím zpravodajském bloku.

Zpravodajství STTV - 23. týden 2020

See video

Žáci 1. stupně strakonických základních škol se minulý týden mohli po pandemii dobrovolně vrátit do lavic. Mohli, ale nemuseli, protože až do konce školního roku nepůjde o povinnou školní docházku. Ve strakonické nemocnici jsou od 25. května opět povoleny návštěvy, i když za přísnějších podmínek. Od 1. června se otevřelo Infocentrum pro seniory. Pro posezení zatím poslouží venkovní prostory pod pergolou. Pravidelná jarní kontrola dětských hřišť ve městě tentokrát neobjevila žádné injekční stříkačky po narkomanech. Minulý týden předali zástupci basketbalového klubu řediteli strakonické nemocnice Tomáši Fialovi peněžitý dar z prodeje roušek, které basketbalistky ušily. V jarním období se zvyšuje počet zraněných zvířat, kterým pomáhají nejenom strakoničtí městští strážníci ve spolupráci se Záchrannou stanicí živočichů v Makově.