Červenec 2020

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 28. 7. 2020

See video

Vyjádření starosty Břetislava Hrdličky k aktuální situaci koronaviru. Více informací naleznete na www.strakonice.eu

Zpravodajství STTV - 31. týden 2020

See video

Bezplatně využívat městský pozemek k relaxaci mohou strakoničtí občané poté, co o něj písemně požádají majetkový odbor. Strakoničtí skauti museli odložit letošní oslavy stého výročí založení skautingu na příští rok. Sport: Jak jsme slíbili, vracíme se k zápasu divizních Katovic s juniory SK Slavia Praha, který se v sobotu 18. července stal velkou sportovní událostí regionu.

Zpravodajství STTV - 30. týden 2020

See video

Ve Strakonicích se zdvojnásobí počet podzemních kontejnerů. S největší pravděpodobností vyroste v průmyslové zóně Hajská nový závod na výrobu papírových obalů a dalších produktů obalové techniky. V letošním roce bude obnovena kaplička sv. Jana Nepomuckého na Střele. V Galerii pod širým nebem můžete navštívit fotografickou výstavu Dech ulice. Na letišti V Lipkách se uskutečnil Truck sraz, na který dorazilo přes 120 tahačů. Sport: Do divizních Katovic zavítala juniorka mistrovské Slavie Praha. Házenkáři zahájili přípravu.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2020

See video

Před 605 lety byl za své názory upálen římskokatolický kněz, reformátor a kazatel Jan Hus. Lidé ve Strakonicích si jeho odkaz připomněli v Rennerových sadech. Městská policie montuje zdarma bezpečnostní řetízky na vchodové dveře. Tato služba je určena seniorům nebo lidem, kteří žijí sami a chtějí zvýšit svůj pocit bezpečí. Ve Strakonické pizzerii vystavuje malíř Petr Mitro své obrazy s křesťanskou symbolikou. Kanoistický klub Otava Strakonice uspořádal poslední červnový víkend závody o nominaci na mistrovství České republiky žáků ve vodním slalomu. Start jubilejního 20. ročníku strakonické neckyády byl jako obvykle v katovickém vodáckém kempu Otavský ráj. Do Strakonic se po Otavě vypravilo deset kuriozních plavidel.

Vzpomínka na mistra Jana Husa 2020

See video

Vzpomínka při 605. výročí upálení mistra Jana Husa.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2020

See video

Strakonický protiletadlový pluk má nového velitele. Stal se jím plukovník Jaroslav Ackermann, který převzal bojový prapor, a s ním i velení útvaru, z rukou velitele Vzdušných sil Armády ČR generálmajora Petra Hromka. Auto není tresor. Preventivní kampaň strakonické městské policie začala s letními prázdninami. Chystáte se na návštěvu do strakonické nemocnice? Nezapomeňte si vzít roušku! Ve zdravotnických zařízeních povinnost nosit roušky zůstává v souladu s platným mimořádným opatřením ministra zdravotnictví. Prázdniny v lágru - tak nazvali výstavu fotografií a sérii cestovatelských videí čtyři strakoničtí dobrodruzi, kteří se lidem snaží přiblížit atmosféru ale třeba i architekturu států bývalého Sovětského svazu. V Degustovně strakonického pivovaru se konal křest pohádkové knížky bývalého ředitele ZŠ Dukelská Václava Vlčka.