Říjen 2020

Pietní akt - 102 let od vzniku samostatného Československa

See video

U pomníku padlým se sešli představitelé města Strakonice, starosta Břetislav Hrdlička, místostarostové Rudolf Oberfalcer a Josef Zoch i nový senátor Tomáš Fiala. Uctít památku přišel i okresní předseda KDU-ČSL Vladimír Hanáček. Následně se pánové přesunuli do Starého Dražejova k uctění památky 28. října k tamějšímu pomníku padlým vojínům.

Zpravodajství STTV - 44. týden 2020

See video

Strakonická nemocnice vyklízí některá oddělení a připravuje se na zvýšený nárůst hospitalizovaných pacientů s covidem. V Jihočeském kraji bylo aktivováno 36 mateřských a základních škol pro děti rodičů zapojených především do práce v záchranném integrovaném systému. Darujte počítače dětem na výuku. Tak se jmenuje projekt pod záštitou spolku 4UM - Strakonice nejen sobě, jehož hlavním cílem je zajistit výpočetní techniku pro distanční výuku nejenom dětem ze sociálně slabších rodin. Městská policie kontroluje dodržování vládních nařízení týkající se šíření covidové infekce. Dosud přestupky v rámci krizového zákona a zákona o ochraně veřejného zdraví řešila domluvou. Strakoničtí vojáci převzali první část nových protiletadlových kompletů, které ve výzbroji české armády postupně nahradí zastaralé ruské systémy.

Děti pracovníků IZS v době pandemie

See video

V Jihočeském kraji bylo aktivováno 36 mateřských a základních škol pro děti rodičů, kteří jsou aktivně nasazeni při řešení krizových situací způsobených covidem - 19. Ve Strakonicích se jedná o Základní školu F. L. Čelakovského a Mateřskou školu Lidická 625 – pracoviště Spojařů.

Zpravodajství STTV - 43. týden 2020

See video

Koronavirus je zpět v plné síle. Českou republiku čekají složité týdny. Strakonice se aktivně zapojily do akcí v rámci Světového dne dárců kostní dřeně. Osvětovou akci s doprovodným kulturním programem připravil charitativní nadační fond Srdce pro Strakonice ve spolupráci s Registrem dárců kostní dřeně. Obrázky od moře, které umějí potěšit, věnovaly děti z výtvarného ateliéru při Domu dětí a mládeže do strakonické nemocnice. Hasiči mají za sebou 13. ročník dětské hasičské soutěže Otavský Plamínek, kterého se letos zúčastnilo 36 družstev z celého strakonického okresu. Soutěž pro děti tradičně pořádá Hasičský záchranný sbor Strakonice. Sport: Ve Strakonicích se uskutečnil 3. ročník šachového rapidového turnaje Strakonický Rumpál. Pořadatelem soutěže, které se zúčastnily téměř čtyři desítky hráčů z celé České republiky, byl oddíl TJ ČZ Strakonice.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 19. 10. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 19. 10. 2020. Témata: informace z krizového štábu, počet nakažených, úmrtí ve strakonické nemocnici, praktičtí lékaři, odpad, sběrný dvůr - omezený provoz technických služeb, poděkování.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 16. 10. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 16. 10. 2020. Témata: připravenost strakonické nemocnice, odběrová místa, MÚ - uzavření Odboru dopravy, výzva k dodržování opatření.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 13. 10. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 13. 10. 2020. Témata: krizový štáb, mateřské školy, úřední hodiny MÚ, obvodní lékaři, dobrovolníci pro pomoc seniorům či nakaženým, postup při podezření z nákazy.

Zpravodajství STTV - 42. týden 2020

See video

Voliči ve druhém kole senátních voleb rozhodovali mezi ředitelem strakonické nemocnice Tomášem Fialou a starostou městyse Lubošem Peterkou. Zastupitelé města na svém 7. zasedání schválili záměr odkoupit pozemky v blízkém okolí strakonického hradu. Hned dvě významná jubilea slavili vojáci první říjnový den v posádce protiletadlového pluku ve Strakonicích. Fotografka Tereza z Davle se specializuje na fotografický žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab a přitažlivost ženského těla. Výběr jejích fotografií z nejúspěšnějších výstav Neue Mädchen a Grandhotel je nyní k vidění v Maltézském sále a v sále U Kata strakonického hradu. Sport: Vstup strakonických basketbalistek do Renomia ŽBL 2020.

Zpravodajství STTV - 41. týden 2020

See video

Téměř dvě desítky politických subjektů se v krajských volbách ucházelo o hlasy voličů. Ti také ve volebním obvodu č. 12 rozhodovali o postu senátora z jedenácti kandidátů. Letošní Václavskou pouť ve Strakonicích poznamenal Covid - 19. Kvůli přísným epidemiologickým opatřením museli její návštěvníci oželet i oblíbené prodejní stánky. Za pomoci velkého jeřábu byla odstraněna středová část konstrukce nefunkční lávky pro chodce přes Katovickou ulici. Ve Strakonicích se uskutečnil 7. ročník Veget Festu. Festival zdraví, ochrany zvířat a veganství se tentokrát odehrál na třetím nádvoří strakonického hradu. Sport: Strakoničtí nohejbalisté hodnotili letošní sezónu. Rozloučíme se s vámi záběry z letošního svatováclavského koncertu v kostele sv. Markéty.