Červenec 2021

Zpravodajství STTV - 30. týden 2021

See video

Měšťanský pivovar Dudák má za sebou z ekonomického pohledu nejlepší červen za posledních sedm let. Strakoničtí vojáci zamířili do Litvy. Na misi v Pobaltí se připravovali téměř rok. Rádi byste věděli, jak vypadala vaše obec či město před dvěma sty lety? Co bylo na místě, kde v současné době stojí váš dům? Že už to teď není žádný problém, vám povíme v následujícím příspěvku. V černé kuchyni strakonického hradu vystavuje svá díla výtvarnice Helena Šandová. Sport: Strakonický plavecký areál patřil mezi patnáct vybraných koupališť v České republice, na kterých se uskutečnil, nebo teprve uskuteční, velký projekt Českého svazu házené nazvaný Léto s házenou. Minulý týden jsme vám slíbili reportáž ze strakonického letiště V Lipkách, na kterém se připravovalo Mistrovství České republiky v parašutismu. Pořadatelům ze strakonického Aeroklubu ale čáru přes rozpočet udělalo počasí.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2021

See video

Vedení města poděkovalo lidem, kteří ve Strakonicích nezištně pomáhali v první a druhé vlně pandemie. Město Strakonice se v průzkumu podpory malého a středního podnikání ze strany samosprávy umístilo na druhé, historicky zatím nejvyšší, příčce. V Maltézském sále a v sále U Kata vystavuje své obrazy a fotografie volyňský malíř Pavel Škoda. Svou výstavu nazval „Zastavení okamžiku za pikolou“. Manželé si v obývacím pokoji připomněli slib, který si dali před šedesáti lety. Sport: Závody ve vodním slalomu s rekordní účastí.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2021

See video

Petici za urychlení práce Energetického regulačního úřadu požehnali zastupitelé města na svém červnovém zasedání. Prezident republiky Miloš Zeman propůjčil strakonickým vojákům bojový prapor a čestné názvy. V Rennerových sadech si lidé připomněli 606. výročí upálení mistra Jana Husa. Bez vědomí strachu se jmenuje výstava fotografií na Artwall, které vznikly během natáčení filmového dokumentu Transport smrti - Katovice 1945. Sport: TJ Fezko Strakonice po dlouhé pauze uspořádalo plavecké závody pro děti i dospělé. Pozvánka: Letní den s házenou.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2021

See video

Výpravní budova strakonického nádraží byla po dvouleté rekonstrukci slavnostně otevřena za účasti vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka. Radní města rozhodli o okamžité finanční pomoci lidem v pěti jihomoravských obcích zpustošených ničivým tornádem. Dvacet tisíc korun dostanou lidé v obcích Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice a Hodonín. Radní chtějí podnikatelům snížit nájemné za předzahrádky na městských pozemcích. Krytý plavecký bazén může být pro veřejnost uzavřen, pokud nebude jeho střecha opravena v termínu, který určil statik. Již pátý ročník Divadla v parku neboli Park Open se uskutečnil v Rennerových sadech. Sport: Hokejisté HC Strakonice se připravují na novou sezónu.