2021

Zpravodajství STTV - 52. týden 2021

See video

Ohlédnutí za významnými událostmi roku 2021 tak, jak je zaznamenaly kamery Strakonické televize.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2021

See video

Zastupitelé města na svém čtrnáctém zasedání schválili rozpočet města pro příští rok. Komentář ke schválenému rozpočtu poskytli Strakonické televizi starosta města Břetislav Hrdlička a první místostarosta Rudolf Oberfalcer. Ve strakonické nemocnici začali očkovat děti od 5 do 11 let. Ředitel Měšťanského pivovaru Dušan Krankus přijel poděkovat zdravotníkům po ukončeném očkovacím maratonu. Senioři v Domě klidného stáří u sv. Anny dostali vánoční dárky o týden dříve. Anketa: Co pro vás znamenají Vánoce? Sport: Největší pobočka fanoušků Slavie získala čestné uznání. Ve vánočním vysílání nesmí chybět slovo strakonického faráře Romana Dvořáka.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2021

See video

V očkovacím maratonu strakonické nemocnice byli očkováni registrovaní i neregistrovaní zájemci o vakcínu proti nemoci covid-19. Ve strakonické restauraci Sůl a řepa v adventním čase vařily nebo obsluhovaly hosty děti z dětských domovů. Odbornou porotou vybrané nejlepší fotografie zaslané do 17. Mezinárodního fotografického bienále ŽENA WOMAN STRAKONICE 2021 jsou od 4. prosince vystavené v Maltézském sále strakonického hradu.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2021

See video

Ve Strakonicích bylo otevřeno nové technologicky vyspělé odběrové centrum plazmy. Oprava Katovické ulice, do které investuje Ředitelství silnic a dálnic, měla být dokončena až ve druhé polovině prosince, ale díky příznivému počasí to bude dříve. Vánoční melodie digitální zvonkohry, kterou letos zakoupilo vedení města, bude ve Strakonicích během adventu a Vánoc slyšet několikrát denně. Nový Vánoční speciál tentokrát pokřtili strakoničtí otužilci v řece Otavě. Proč? I to se dozvíte v následující reportáži. Strakoničtí vojáci na misi v Litvě chrání tankové jednotky před útoky ze vzduchu. Václav Havel tak, jak ho nikdy neuvidíte, je název výstavy fotografií od lidí, kteří vzácné fotografie zapůjčili nebo věnovali Knihovně Václava Havla. Originální výstavu je nyní možné vidět ve Šmidingerově knihovně, kde bude pro veřejnost zpřístupněna až do konce ledna příštího roku. Na závěr sestřih astrofotografií Václava Kubeše, pořízených na území města Strakonice během celého letošního roku.

Zpravodajství STTV - 48. týden 2021

See video

V očkovacím centru v areálu strakonické nemocnice roste zájem o očkování. Zdravotníci v něm zvládají očkovat až 500 lidí za den. Mezinárodní fotografická soutěž Žena - Woman Strakonice 2021, která bude pro veřejnost otevřena od 5. prosince, doznala několik obsahových změn. V Černé kuchyni strakonického hradu je k vidění tradiční vánoční výstava Muzea středního Pootaví. Ale tentokrát není jenom o Vánocích. Patnáct metrů vysoký vánoční strom byl minulý týden přivezen na Velké náměstí ve Strakonicích. Břetislav Hrdlička zapálil první svíčku na adventním věnci města.

Zahájení adventu 2021 ve Strakonicích

See video

Rozsvícení vánočního stromu a požehnání adventního věnce města Strakonice.

Zpravodajství STTV - 47. týden 2021

See video

Lidé ve Strakonicích si 17. listopadu připomněli Mezinárodní den studentstva a Den boje za demokracii. V Rytířském sále strakonického hradu byli oceněni bezpříspěvkoví dárci krve ze strakonického regionu. Vojákem na zkoušku, tak se jmenuje akce, kterou již po páté uspořádal 25. protiletadlový raketový pluk Strakonice. Do 17. ročníku mezinárodní fotografické soutěže Žena - Woman Strakonice 2021 zaslalo své práce 98 autorů ze 17 zemí celého světa. Tříčlenná porota ocenila jejich kvalitu.

17. listopad 2021 ve Strakonicích

See video

Bez komentáře - 17. listopad 2021 ve Strakonicích

Zpravodajství STTV - 46. týden 2021

See video

Legendární kanon z druhé světové války dominoval letošním oslavám Dne válečných veteránů ve Strakonicích. Vojáci jej veřejnosti představili během slavnostního vzpomínkového aktu, který se uskutečnil ve čtvrtek 11. listopadu u památníku Na Dubovci. Světový den diabetu si každoročně připomínáme 14. listopadu. V tento den se v roce 1891 narodil kanadský lékař Frederick Banting, jeden ze spoluobjevitelů léčebných účinků inzulínu. Smyslem Světového dne diabetu je zdůraznit prevenci diabetu, ve které hraje klíčovou roli zdravý životní styl. Základní škola Františka Ladislava Čelakovského oslavila 90. výročí svého založení. Tehdy nová budova pro chlapce a dívky nesla název Obecné školy Masarykovy a patřila mezi nejrozsáhlejší stavby ve Strakonicích v období první republiky.

Zpravodajství STTV - 45. týden 2021

See video

Jednota Karla Havlíčka Borovského iniciovala vzpomínku na českého vlastence pátera Josefa Šmidingera, který se před 220 lety narodil ve Strakonicích. Po vynucené roční pauze způsobené pandemií byli ve strakonickém kulturním domě slavnostně oceněni policisté nominovaní vedením Územního odboru policie Strakonice. Nadační fond Srdce pro Strakonice otevřel své stálé kontaktní místo v areálu nemocnice. Jeho ředitelkou se stala Pavla Emma Maradová. V Řepici se uskutečnil křest pohádkové knihy Václava Vlčka s názvem „Dědečku, řekni nám ještě pohádku“. Jedná se již o druhou knihu bývalého ředitele základní školy Dukelská ve Strakonicích.

Syndikovat obsah