Září 2021

Zpravodajství STTV - 39. týden 2021

See video

Velkokapacitní očkovací centrum ve Strakonicích končí. Vakcinace proti nemoci covid-19 ale bude dál pokračovat. Čtrnáctého ročníku dětské hasičské soutěže Otavský Plamínek, kterou tradičně pořádá Hasičský záchranný sbor Strakonice ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, se zúčastnilo téměř 300 dětí. Strakonická jednotka dobrovolných hasičů uctila památku dvou hasičů, kteří tragicky zahynuli při výbuchu rodinného domu v Koryčanech. Okresní sdružení České unie sportu připravilo velkou prezentační akci pro veřejnost nazvanou „Poznej sporty ve Strakonicích“.

Zpravodajství STTV - 38. týden 2021

See video

Nadační fond Srdce pro Strakonice poskytuje pomoc konkrétním lidem ze Strakonic a okolí, kteří ji nutně a především rychle potřebují. K aktuálním projektům nadačního fondu patří potravinová sbírka, na které se podílí i vietnamská komunita žijící ve městě. V kulturním domě začaly taneční, které už několik let vede několikanásobná mistryně republiky v latinskoamerických tancích Romana Motlová se svým partnerem Milanem Dufkem. Před několika dny oba strakoničtí tanečníci zaznamenali mimořádný úspěch v Římě, kde zvítězili v prestižní taneční soutěži a stali se mistry světa pro letošní rok. Jak jsme slíbili, ještě jednou se vracíme na Podskalí, kde se uskutečnil 4.ročník závodu Dračích lodí na řece Otavě a do kterého se přihlásilo celkem 21 posádek. Pozvánka Romana Dvořáka na svatováclavský koncert a bohoslužby spojené se strakonickou Václavskou poutí.

Zpravodajství STTV - 37. týden 2021

See video

V ulici Nábřežní pokračuje výstavba polozapuštěných kontejnerů pro domovní odpad. Panskou zahradu oživují nejen hudebními pořady, ale i divadlo. Pozvánka na koncert vycházející hvězdy českého R´N´B, Štěpána Hebíka, který vystupuje pod názvem 7krát3 a je čerstvým držitelem ceny Anděl za sólovou tvorbu. Velká charitativní akce pro malého Jakoubka, syna bývalého fotbalisty pražské Slavie Petra Jandy, se uskutečnila na strakonické Křemelce první zářijovou sobotu.

Zpravodajství STTV - 36. týden 2021

See video

Nový školní rok ve Strakonicích byl slavnostně zahájen. Byli jsme u toho na základních školách Dukelská a Františka Ladislava Čelakovského. Zpráva současníků budoucím generacím byla uložena do kopule věže kostela sv. Prokopa. Špičkovou leteckou akrobacii, letové ukázky historických i současných letadel, seskoky parašutistů, ale také 1. Slet dvouplošníků a další ukázky ze světa letadel bylo možné vidět na 7. ročníku leteckého dne ve Strakonicích.