Říjen 2021

Zpravodajství STTV - 43. týden 2021

See video

S ohledem na vývoj epidemiologické situace nemoci covid-19 jsou ve strakonické nemocnici od minulého týdne omezeny návštěvy. Ve strakonickém sportovním areálu Na Sídlišti se uskutečnil policejní workshop pod názvem Policista nanečisto, který pro veřejnost připravili policisté Územního odboru Strakonice. Sport: Ambice omlazeného týmu strakonických hokejistů vnímá jejich trenér s nadhledem.

Zpravodajství STTV - 42. týden 2021

See video

Miloslava Tříšková z Domova pro seniory v Rybniční ulici oslavila kulaté jubileum, neboť od jejího narození 7. října 1921 uplynulo rovných sto let. Strakoničtí vojáci se vrátili z výcviku v Boleticích na Českokrumlovsku, který byl součástí jejich přípravy do zahraniční mise v Litvě. Regionální autor Jan Žák představil ve společenském sále Šmidingerovy knihovny svou novou knihu „Otevři oči“. Ukázky z ní četla herečka Valérie Zawadská. Sport: Běh kolem Kuřidla, lední hokej: HC Strakonice - HC Milevsko.

Zpravodajství STTV - 41. týden 2021

See video

V Jihočeském kraji podalo kandidátky do sněmovních voleb 18 stran a hnutí, což bylo o sedm kandidátek méně než před čtyřmi roky. Ve Strakonicích bylo zaregistrováno 17 782 voličů, kteří si své zástupce do Poslanecké sněmovny měli možnost vybrat v šestadvaceti volebních okrscích. Členové strakonické Jednoty Karla Havlíčka Borovského si v Mačkově připomněli dvousté výročí narození Karla Havlíčka Borovského. První sezona v obnovené Panské zahradě skončila úspěšně. Nyní přírodní areál za letním kinem čeká druhá etapa úprav. Uhlídat bezvadný stav jedenačtyřiceti veřejných dětských hřišť v majetku města není jednoduché. Strakonická radnice proto žádá o pomoc veřejnost a vyzývá všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky, zkrátka všechny, kteří děti na veřejná městská hřiště provázejí, aby na objevené závady přímo upozorňovali technické služby města. Jak to mohou udělat? Sport: Sportovní hry seniorů v Panské zahradě, 42. Invelt Rally Pačejov.

Zpravodajství STTV - 40. týden 2021

See video

Cenu hejtmana Jihočeského kraje dostal Miroslav Šobr z Odboru životního prostředí. Máš na to, stát se policistou či policistkou? Tak zní heslo náborového workshopu Policie České republiky, který se uskuteční ve čtvrtek 14. října od 14 do 18 hodin ve strakonickém sportovním areálu STARZ v ulici Máchova 108. V černé kuchyni Muzea středního Pootaví vystavuje strakonická výtvarnice Pavla Gregorová – Šípová své nové obrazy malované voskem. Druhý zářijový víkend se uskutečnil šestý ročník obnovené motocyklové Soutěže Šumavou. Do závodu historických soutěžních motocyklů odstartovala téměř stovka jezdců. Pozvánka: Slovoslet - festival mluveného slova.