Březen 2022

Zpravodajství STTV - 13. týden 2022

See video

Jihočeský kraj a město Strakonice vyhlašují sbírku materiální pomoci pro občany Ukrajiny. Lidé, kteří chtějí pomoci, mohou do sběrných míst ve Strakonicích přinášet polštáře, polštářky, deky, povlečení, prostěradla, matrace, karimatky nebo spacáky. Potlesk ve stoje dojal herce strakonické Scény mladých, kteří domácímu publiku premiérově představili svou novou komedii od Jana Paulů Tři kostky cukru. Dojetí po představení neskrýval ani režisér a principál souboru Václav Slanař. Sport: Strakonické basketbalistky bojují v baráži.

Zpravodajství STTV - 12. týden 2022

See video

František Ladislav Čelakovský nad rámec učebních osnov, tak by se dalo nazvat setkání u sochy velkého strakonického rodáka u příležitosti výročí jeho narození. Automatická prodejna maloobchodního řetězce COOP byla otevřena ve Strakonicích. Jedná se první prodejnu v České republice, ve které lze nakupovat čtyřiadvacet hodin denně. V Rytířském sále strakonického hradu bylo ukončeno 17. Mezinárodní bienále Žena Woman Strakonice 2021 slavnostním vyhlášením vítězných fotografií a předáním cen. V divadelním souboru Radost vrcholí přípravy na jubilejní 55. ročník krajské loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice s postupem na loutkářskou Chrudim.

Zpravodajství STTV - 11. týden 2022

See video

Ubytovna Palermo slouží ukrajinským uprchlíkům. Koncem minulého týdne zde bylo ubytováno 24 osob. Také síla sociální sítě pomohla v minulém týdnu zajistit životně potřebné věci pro 34 válečných uprchlíků ubytovaných v jednom šumavském hotelu. Pomáhali zde lidé ze Strakonic. Charita Strakonice koordinuje humanitární pomoc v regionu. Další školou, která se zapojila do pomoci Ukrajině, byla Základní Škola Dukelská, která Charitě České republiky předala téměř 90 tisíc korun. V kostele sv. Markéty se uskutečnil charitativní koncert Modlitba za Ukrajinu. S Radostí z pohádky do pohádky se jmenuje výstava loutek strakonického souboru Radost, která je otevřena v Maltézském sále v rámci letošní loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice. Sport: Strakonické prvoligové áčko pólistů nastoupilo na domácí půdě hned proti dvěma soupeřům. A to proti TJ Slavia Hradec Králové a proti Kometě Brno.

Zpravodajství STTV - 10. týden 2022

See video

Vlna solidarity s napadenou Ukrajinou je v celé naší zemi obrovská. Není tomu jinak ani ve Strakonicích, ve kterých se lidé zapojili do konkrétní pomoci těžce zkoušeným Ukrajincům. V degustovně Měšťanského pivovaru se uskutečnil křest nového vydání knihy Karla Klostermanna " V ráji šumavském". Publikaci vydalo v reedici sdružení Karel Klostermann – spisovatel Šumavy. Sport: Úspěch Jakuba Rataje v disciplíně paraski. Ambice házenkářů, kteří se aktuálně nacházejí na druhém místě tabulky první ligy mužů, patří stále k největším.

Sbírka pro Ukrajinu

See video

Město Strakonice organizuje sbírku pro Ukrajinu: V současné chvíli zoufale chybí v utečeneckých táborech karimatky, spacáky a pro vojáky na bojištích škrtidla. Prosíme vás, máte-li tyto věci doma a můžete-li je věnovat, pak je doneste na Městský úřad Strakonice, vedle oddělení matrik. Město uspořádá sbírku ve dnech 2. a 3. března (středa a čtvrtek), následně v pátek 4. března věci soukromý dopravce odveze na Ukrajinu.
Děkujeme vám za vaši pomoc. / Město Strakonice