Září 2023

Zpravodajství STTV - 39. týden 2023

See video

Rychlý zásah policejní hlídky u strakonického jezu na Křemelce zachránil muže před utonutím. Sesunutý třicetitunový kadovský viklan, který byl v roce 1985 prohlášen za přírodní památku, vrátil zpátky Pavel Pavel s desítkami dobrovolníků. V Maltézském sále a v sále U Kata strakonického hradu je od 15. září k vidění unikátní výstava z tvorby Františka Doubka nazvaná Česká státnost. Třiadevadesátiletý Ladislav Pavel poprvé vystavuje své dřevořezby ve Strakonicích. Soutěžící tradiční akce Skate Contest Strakonice 2023 se vůbec poprvé mohli utkat na novém skateparku za zimním stadionem, který byl otevřen v květnu letošního roku. POZVÁNKA: V příštím týdnu 28. září oslavíme státní svátek a ve Strakonicích můžeme navštívit jednu z největších jihočeských poutí.

Zpravodajství STTV - 38. týden 2023

See video

Tonoucí vodáky v řece Otavě zachraňovali u Pětikolského jezu hasiči, zdravotníci a policisté. Naštěstí pouze v rámci společného cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Na letišti V Lipkách se uskutečnil atraktivní letecký den ON AIR STRAKONICE, který uspořádal tamní Aeroklub. Celodenní akci "Poznej sporty ve Strakonicích" připravila Česká unie sportu na prostranství pod Hvězdou. Na druhém nádvoří strakonického hradu odstartoval 8. ročník obnovené kdysi velmi populární motocyklové "Soutěže Šumavou".

Zpravodajství STTV - 37. týden 2023

See video

Do strakonických základních škol se po prázdninových stavebních úpravách vrátili žáci. Nový školní rok pro ně začal 4. září stejně jako na všech školách v České republice. Management strakonického Městského ústavu sociálních služeb převzal pět nových hybridních automobilů značky Toyota. Každoročně se v Droužeticích první zářijovou neděli koná mariánská pouť spojená se zábavným programem pro děti i dospělé. SPORT: Historicky poprvé byl strakonický územní odbor pořadatelem krajského kola soutěže v disciplínách TFA - Toughest Firefighter Alive - NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽIJE. Přes dvě stě diváků se přišlo podívat do strakonické házenkářské haly na utkání úvodního kola MOL ligy házenkářek. Městské kulturní středisko ve Strakonicích společně s Torrsen Sports uspořádaly na řece Otavě již šestý ročník oblíbených závodů Strakonický drak.

Zpravodajství STTV - 36. týden 2023

See video

Další polozapuštěné kontejnery budou tentokrát v ulici Stavbařů. V turisticky atraktivní lokalitě Na Podskalí začala výstavba nové veřejné toalety. V degustovně pivovaru byl předán výtěžek z charitativní akce Spring Night Katovice 2023 strakonické škole v Plánkově ulici. V naší nepravidelné rubrice "Lidé kolem nás" představíme rockovou kapelu HAMR, která v letošním roce oslavila 15 let svého působení.