Říjen 2023

Zpravodajství STTV - 44. týden 2023

See video

Lidé ve Strakonicích si 28. října připomněli Den vzniku samostatného československého státu tradičně na dvou místech. Zpěvačka a herečka Hanka Křížková slaví v letošním roce čtyřicet let svého působení na scéně. Za svůj vřelý vztah k rodným Strakonicím, na které nedá dopustit, převzala v minulých dnech cenu starosty města. SPORT: Stodolák, vořežplech nebo speciál. To jsou názvy kategorií, které byly vypsány ve čtyřhodinovém vytrvalostním závodu Fichtlcupu, který se uskutečnil v Rovné u Strakonic. Blatná se zapojila do Kuželkářského maratonu Jihočeského kraje. V nové nafukovací hale nad venkovním bazénem se v ženském vodním pólu uskutečnil Challenger Cup, který se konal poprvé v České republice. Při středoevropské rally, která z části projela i strakonickým okresem, se rozhodlo o mistru světa pro letošní rok.

Zpravodajství STTV - 43. týden 2023

See video

Setkávání českých a amerických lékařů na neurologicko/internistických sympoziích ve Strakonicích se stalo již tradicí. S jejich patronkou, lékařkou Dianou Apetauerovou z Lahey clinik v Bostonu, jsme si povídali o rozdílech ve zdravotnictví u nás a za oceánem. Téměř třicet civilistů si v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích vyzkoušelo, jaké to je být vojákem. Tvůrčí skupina pokročilých při divadelním spolku Čelakovský připravila Dva dny plné divadla ve spolupráci s městským kulturním střediskem a za podpory města Strakonice.

Zpravodajství STTV - 42. týden 2023

See video

Ve strakonické nemocnici se po čtyřech letech uskutečnil další ročník česko-amerického neurologicko-internistického sympozia. Procházku městem při úplňku uspořádala Jednota Karla Havlíčka Borovského společně s MěKS Strakonice. V Kapitulní síni hradu se konal benefiční Hudební večer strakonických rodáků. SPORT: Strakonický lyžařský klub uspořádal 43. ročník Běhu okolo Kuřidla. Třiadvacet let se tento závod běhá jako Memoriál Františka Kováře. Středoevropská rally, která je součástí mistrovství světa, projede i strakonickým okresem a možná se právě tady rozhodne o letošním mistrovském titulu.

Zpravodajství STTV - 41. týden 2023

See video

Nová nafukovací hala nad venkovním padesátimetrovým bazénem začala sloužit veřejnosti. V Panské zahradě se uskutečnily sedmé sportovní hry seniorů, kterých se zúčastnilo téměř sto sportovců. Na jubilejní pátý ročník jednodenního rapidového turnaje Strakonický Rumpál přijelo 84 hráčů a hráček z 24 šachových oddílů. Ve třetím kole Krajské hokejové ligy došlo ve strakonické Dudák aréně na tradiční derby mezi Strakonicemi a Vimperkem.

Zpravodajství STTV - 40. týden 2023

See video

Strakonická teplárna je v tak dobré kondici, že nepotřebuje navázat strategickou spolupráci s třetím subjektem. Rozhodli o tom zastupitelé města. Budova současné Mateřské, Základní a Praktické školy ve Strakonicích slaví 100 let od svého vzniku v roce 1923. Kamera Strakonické televize nemohla chybět ani na letošní Václavské pouti. POZVÁNKY: Dva dny plné divadla se uskuteční 14. a 15. října v kulturním domě ve Strakonicích. Festival mluveného slova SLOVOSLET bude ve Strakonicích od 13. do 21. října 2023. Strakonický Domácí hospic svaté Markéty se také letos připojil do kampaně papučového dne. Pokud i vy chcete pomoci šířit povědomí o domácí hospicové péči, nezapomeňte si 11. října nazout papuče na cestu do práce, do školy nebo třeba na nákup.