Leden 2024

Zpravodajství STTV - 5. týden 2024

See video

Před 132 lety se ve Strakonicích narodil slavný český loutkář Josef Skupa. Vzpomínku u jeho pamětní desky připravili členové Jednoty Karla Havlíčka Borovského. Bývalý pedagog strakonického gymnázia Pavel Sekyrka převzal medaili ministerstva školství. Pokračujeme další částí ankety, kterou jsme natočili na sklonku loňského roku a ptali se v ní známých osobností, co očekávají od roku 2024. SPORT: Šestý ročník o Velkou cenu Strakonic byl současně Českým pohárem, tedy nejvyšší tuzemskou soutěží v krasobruslení. Na závěr našeho vysílání se ještě ohlédneme za reprezentačním plesem města, na kterém hostem večera byla zpěvačka Monika Absolonová.

Zpravodajství STTV - 4. týden 2024

See video

Teplárenští se rozloučili se starým transformátorem. Odvoz několik desítek tun vážícího kolosu nebyl ale jednoduchou záležitostí. Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky na přístavbu domova klidného stáří u sv. Anny organizátory příjemně překvapil. Pokračujeme další částí ankety, kterou jsme natočili na sklonku loňského roku a ptali se v ní známých osobností, co očekávají od roku 2024. SPORT: SK Judo 1990 Strakonice má za sebou další úspěšnou sezónu. Poháry a medaile v loňském roce sbírali dětští i dospělí závodníci.

Zpravodajství STTV - 3. týden 2024

See video

Letošní Tříkrálovou sbírku na Strakonicku tradičně zahájil koncert v kostele sv. Markéty. Nová, v pořadí druhá, nemocniční lékárna je otevřena nepřetržitě sedm dní v týdnu. Na sklonku minulého roku obdržel strakonický kuchař Pavel Drdel Cenu starosty za dobrou reprezentaci města a podporu dětí ze znevýhodněných rodin. Ohlédnutí za vánočním koncertem dětského hudebního souboru Prácheňáček ve strakonickém kulturním domě. Pokračujeme další částí ankety, ve které jsme se ptali známých osobností, co očekávají od roku 2024.

Tříkrálový koncert Strakonice 2024

See video

Bez komentáře - Tříkrálový koncert v kostele sv. Markéty ve Strakonicích 2024

Zpravodajství STTV - 2. týden 2024

See video

Strakonice se zařadily mezi města, která zrušila novoroční ohňostroj z důvodu tragické události na pražské filozofické fakultě, ke které došlo v předvánočním čase loňského roku. Ve strakonické porodnici si první miminko roku 2024 dalo na čas. Na sklonku loňského roku schválili zastupitelé rozpočet města pro rok 2024. Sto let uplynulo od narození českého filmového režiséra Zdeňka Podskalského. V rodných Malenicích mu při té příležitosti odhalili bustu před tamní farou. SPORT: V adventním čase uplynulého roku také sportovci organizovali celou řadu charitativních akcí. Naše kamera nechyběla na předsilvestrovském charitativním derby fotbalových příznivců pražských „S“. ANKETA: Vážení diváci, v uplynulém roce vám Strakonická televize přinášela především pozitivní zpravodajství z města a jeho okolí. Všímala si zajímavých lidí, kteří v něm žijí, nebo pro něj a jeho okolí něco inspirativního dělají. Co očekávají od nového roku, jsme se některých zeptali.

Zpravodajství STTV - 1. týden 2024

See video

Vážení diváci Strakonické televize, v prvním týdnu nového roku 2024 jsme pro vás připravili tradiční ohlédnutí za událostmi minulého roku tak, jak je průběžně zaznamenal náš televizní štáb.