Prosinec 2019

Zpravodajství STTV - 1. týden 2020

See video

Cenu starosty města za celoživotní práci v oblasti rozvoje kultury a umění převzal v prosinci 2019 známý strakonický muzikant Miroslav Lukeš.Do rubriky „Lidé kolem nás“ jsme natáčeli s ochotníky v Radomyšli, které neláká činohra, ale opera! A že jim to jde dobře, potvrzují jejich pěvecké i herecké výkony, kterými při zájezdech uchvacují i diváky ve Strakonicích. Sport: Předsilvestrovské derby Sparta - Slavia.

Zpravodajství STTV - 52. týden 2019

See video

Opakované volby skončily jednoznačným vítězstvím Strakonické veřejnosti, která získala 65 procent hlasů a v novém městském zastupitelstvu obsadí 17 křesel z jednadvaceti. Jak na Vánoce vzpomínají ti dříve narození, jsme se dozvěděli na předvánočním večírku pro seniory. Drogově závislí, problémoví jedinci jsou společností často vnímáni jako ti, kteří si za své problémy mohou výhradně sami. Je tomu ale opravdu tak? Na sklonku roku navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch strakonickou nemocnici, kde diskutoval nejen o její současné situaci, ale i o v českém zdravotnictví vůbec. Sváteční slovo otce Romana Dvořáka.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2019

See video

Ve Strakonicích se 14. prosince 2019 uskutečnily nové volby do městského zastupitelstva. O přízeň voličů se ucházelo celkem deset politických subjektů. Mezi první nejdůležitější úkoly nového městského zastupitelstva bude patřit schválení návrhu rozpočtu na rok 2020, který ještě před opakovanými komunálními volbami vzala na vědomí rada města. Prácheňský soubor písní a tanců oslavil v sokolovně své sedmdesátiny. Cena starosty města Strakonice byla udělena in memoriam Josefu Režnému, zakladateli a dlouholetému vedoucímu Prácheňského souboru písní a tanců Strakonice, za jeho celoživotní přínos v oblasti kultury, pedagogiky, výchovy a vzniku tradice mezinárodního dudáckého festivalu. V degustovně strakonického pivovaru převzali zástupci Domácího hospice sv. Markéty výtěžek z charitativního koncertu Autumn Night Katovice. Sport: Pekelný hokejový turnaj pro malé hokejisty.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2019

See video

Nemocnicí roku se podle Health Care Institutu stala strakonická nemocnice. Sociální fond městského úřadu ve Strakonicích lidé málo využívají. Froglet Běžci Strakonice rozhýbali veřejnost k vysazení nových alejí listnatých stromů u Střelského rybníka a rybníka v Droužeticích.Vzpomínkový večer na osobitého autora divadelních her pro děti, prozaika a regionálního novináře Josefa Křešničku uspořádali k jeho nedožitým osmdesátinám členové loutkářského souboru Radost společně s Pražským spolkem Říše loutek. Ve Šmidingerově knihovně vystavuje Marcela Vichrová originály ilustrací, které vytvořila pro knížku Josefa Křešničky Jiná jména smrti. Děti a dospělí zcela zaplnili Velké náměstí, aby mohli sledovat letošní zcela nově pojaté slavnostní zahájení adventu ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2019

See video

Bezplatní dárci krve ze Strakonicka jsou koncem roku pravidelně oceňováni v Rytířském sále strakonického hradu. Tato tradice byla dodržena i v letošním roce. Strakonická nemocnice se opět připojila ke světovému dnu CHOPN, což je zkratka pro chronickou obstrukční plicní nemoc. Základní škola Dukelská Strakonice již po několikáté uspořádala tradiční charitativní akci s názvem Stonožkový jarmark. Andělské poštovní úřednice z Nebeské pošty přijaly od dětí obálky s vánočními přáníčky a osobně je předaly Andělskému rytíři na bílém koni, který je doručil Ježíškovi. Pro všechny, kteří letošní Vánoce budou trávit v péči lékařů a zdravotních sester, se ještě před adventem rozsvítil vánoční strom v aromatické zahradě strakonické nemocnice. Sport: Vodní pólistky zůstávají královnami. Basketbalistky U19 Chance zvítězily nad týmem z Ostravy.