Prosinec 2020

Zpravodajství STTV - 53. týden 2020

See video

Koronavir nám letos neumožnil sejít se společně před strakonickým hradem a přivítat Nový rok 2021. Poslechněte si proto tradiční novoroční poselství starosty města Břetislava Hrdličky tak, jak je pro vás natočila Strakonická televize. Zastupitelé města schválili schodkový rozpočet na rok 2021, který počítá s příjmy ve výši 513 milionů korun a s výdaji ve výši 623 milionů korun. Stalo se už tradicí, že do kraje Christiana Battaglii se sjíždějí vyznavači cyklistického sportu z různých koutů republiky, aby vzdali hold tomuto velkému českému cyklistovi. Jak na něj vzpomínal jeho přítel Vlastimil Zeman a ostatní kamarádi, se dozvíme v naší rubrice Lidé kolem nás.

Zpravodajství STTV - 52. týden 2020

See video

Cenu starosty města převzala od Břetislava Hrdličky za celoživotní dílo spisovatelka Věra Nosková. Nová komunikace směrem na Hajskou byla od 21. prosince předána do předčasného užívání pro veškerou automobilovou dopravu včetně autobusové. Literárně dramatický kroužek Forbína v režii Pavly Maradové natočil ve spolupráci se Strakonickou televizí aktovku Tomáše Přibyla Ježíšek z babyboxu. Vánoční poselství Romana Dvořáka v čase, který kvůli stále trvající pandemii koronaviru není pro nikoho z nás jednoduchý.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2020

See video

Strakonická nemocnice se v celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute umístila na druhém místě. Cenu starosty města za dlouholeté působení v oblasti humanitární, sociální a zdravotní převzala ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Helena Mocová Linhartová. Z důvodu protiepidemických opatření vlády se zatím nekonají tradiční vítání občánků na strakonické radnici. Nicméně letos narozené děti, jejichž rodiče mají trvalý pobyt ve Strakonicích, o finanční příspěvek města ale nepřijdou. Nízkoprahový klub Cross působící pod kontaktním centrem Prevent 99 nabízí již pomoc s doučováním dětí, kterým hrozí propadnutí, nebo jsou ze sociálně slabých rodin. V černé kuchyni strakonického hradu začaly Pohádkové Vánoce. Tradiční vánoční výstava Muzea středního Pootaví je pro návštěvníky nejen zdarma, ale lze ji zhlédnout i virtuálně.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2020

See video

Rada města schválila rozpočet na příští rok a doporučila ho ke schválení členům zastupitelstva, které je naplánováno na 16. prosince. Pětadvacátý protiletadlový raketový pluk má nového velitele. Dvojnásobnou radost prožili zaměstnanci měšťanského pivovaru. Minulý týden se nejen znovu otevřely strakonické restaurace, ale Otec Roman Dvořák požehnal také Svátečnímu speciálu. Díky rozvolnění protiepidemických opatření je od minulého týdne opět zpřístupněna výstava přední české fotografky Terezy z Davle. Maltézský sál a sál U Kata v prostorách strakonického hradu je pro veřejnost otevřen každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Ve strakonickém městském informačním centru už pomýšlí na turistickou sezonu v roce 2021. Sport: Kvůli pandemii koronaviru neměla letošní rallycrossová sezóna tradiční podobu. Přesto Roman Častoral zvítězil nejenom v domácím Mistrovství České republiky ale i na šampionátu Zóny střední Evropy. Pozvánka: Adventní dvorky se uskuteční 13. 12. 2020.